Start Aktualności Nowy ambulans w gliwickiej Stacji

Nowy ambulans w gliwickiej Stacji

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 19 styczeń 2018

Teraz Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gliwicach dysponuje sześcioma karetkami.

Wojewoda zaoszczędził, minister finansów nie wziął oszczędności do Warszawy i dzięki temu Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, a ściślej Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gliwicach wzbogaciła się o ambulans typu S. W piątek (19 stycznia 2018 r.) w miłej atmosferze, acz przy pochmurnej pogodzie, władze województwa i samorządowe przekazały oficjalnie pojazd Pogotowiu.

Był wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, był wicemarszałek województwa śląskiego – Michał Gramatyka, był sekretarz miasta gliwickiego magistratu - Andrzej Karasiński oraz dyrektor WPR w Katowicach – Artur Borowicz i dr Michał Świerszcz, kierownik SPR Gliwice.

- Takiego wyposażenia, które jest zamontowane na pokładzie tego ambulansu, nie ma wiele izb przyjęć w szpitalach – podkreślił dr Świerszcz.

- To OIOM na kołach wartości ok. 400 tys. zł. To sprzęt na światowym poziomie – tłumaczył dziennikarzom dyrektor Borowicz.

- Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach ma nowy ambulans - zakupiony z naszych podatków i przekazany przez Ministerstwo Zdrowia. Dziękujemy wojewodzie śląskiemu za to, kolejne, wyróżnienie dla Śląskiego – nie ukrywał wicemarszałek Gramatyka.

- W 2017 r. kupiliśmy i przekazaliśmy do naszego systemu ratownictwa medycznego 10 ambulansów. W tym roku do pogotowia trafi sześć karetek. Ta jest pierwszą z tej puli – wyjaśnił wojewoda śląski.

Teraz Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gliwicach dysponuje sześcioma karetkami (w tym jedną „eską”). Każdy z pojazdów przejeżdża co miesiąc ok. 1500 km. W Stacji pracuje 48 osób personelu medycznego (ratownicy, pielęgniarki, lekarze). Nowy ambulans przyda się jak najbardziej.

GALERIA (zdjęć: 12)

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Od uczniów i nauczycieli z ZSO w Pawłowicach

3 styczeń 2018

Od artystycznych przedszkolaków podziękowania

6 grudzień 2017

Podziękowania od jastrzębskich strażaków

22 listopad 2017

Podziękowania od Radia Express FM

3 listopad 2017

Podziękowania od prezydenta Jastrzębia-Zdroju

2 listopad 2017

Podziękowania od prezydenta Siemianowic Śląskich

30 październik 2017

Podziękowania za wartościową prelekcję o BHP

30 październik 2017