Start Aktualności Oto jeden z priorytetów ministra zdrowia

Oto jeden z priorytetów ministra zdrowia

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 16 stycznia 2018

Za nowoczesny inkubator trzeba zapłacić 150 tys. zł i więcej.

Nowy minister zdrowia – Łukasz Szumowski – deklaruje szczególną uwagę leczeniu najmłodszych pacjentów, o czym resort informuje w komunikacie prasowym, podkreślając, że „w poprzednim roku, dzięki specustawie, łącznie na sprzęt dla najmłodszych pacjentów Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło niemal 115 mln zł”.

- Zwrócę szczególną uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów. Z ogromnym szacunkiem odnoszę się do wszystkich, którzy na co dzień, z poświęceniem i zaangażowaniem, troszczą się o nich na oddziałach neonatologicznych – deklaruje minister Szumowski.

Minister zdrowia przypomina, że łącznie na sprzęt dla najmłodszych pacjentów resort przeznaczył niemal 115 mln zł. Zakupiono aparaturę monitorującą (np. kardiomonitory, pulsoksymetry), diagnostyczną (np. ultrasonografy, aparaty rentgenowskie, rezonans magnetyczny) oraz leczącą (np. respiratory, inkubatory, aparatury do terapii tlenkiem azotu i do leczniczej hipotermii) oraz wymieniono stare i wyeksploatowane, w ponad pięćdziesięciu oddziałach neonatologicznych.

- To właśnie w pierwszych chwilach życia najmłodszych pacjentów poza organizmem mamy oceniamy ich stan, określamy ich potrzeby, diagnozujemy ewentualne nieprawidłowości i dzięki temu, że mamy dostęp do najnowocześniejszych urządzeń, możemy tym nieprawidłowościom przeciwdziałać - tłumaczy minister zdrowia.

Prof. dr hab. Med. Ewa Helwich, konsultant krajowa w dziedzinie neonatologii, dodaje:

- Od sprawności tego działania, a więc wiedzy i doświadczenia personelu, ale także posiadanego sprzętu, zależy życie i zdrowie naszych pacjentów.

„Minister zdrowia docenia każda bezinteresowną pomoc na rzecz polskich pacjentów i dziękuje wszystkim dbającym o wyposażenie oddziałów noworodkowych, wspierających tym samym opiekę nad życiem i zdrowiem najmłodszych pacjentów” - stwierdza resort w komunikacie prasowym.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania od Hospicjum Cordis

13 września 2018

Za współroganizację Dnia Bezpiecznego Kierowcy

30 lipca 2018

Podziękowania za bezinteresowność

4 lipca 2018

Za pomoc przy orgnizacji Dnia Lędzin

3 lipca 2018

Podziękowania za uczestnictwo w lubelskich mistrzostwach

3 lipca 2018

Od starosty pszczyńskiego podziękowania

28 czerwca 2018

Za aktywną pomoc w organizacji Senioralliów 2018

28 czerwca 2018