Start Aktualności Orkiestra (najpewniej) pobije rekord

Orkiestra (najpewniej) pobije rekord

DLA PACJENTÓW | 15 stycznia 2018

26. finał akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. 120 tys. wolontariuszy w całej Polsce zbierało do puszek datki. W poniedziałek o 09:45 na koncie WOŚP odnotowano ponad 81 mln zł - o 20 milionów więcej niż o tej porze przed rokiem. W Śląskiem finałowe granie zorganizowano w Sosnowcu. Miasto było jednym z dziewięciu, z których finał był transmitowany przez TVN na całą Polskę.

Była to okazja do spopularyzowania idei i samej akcji „Koperta życia”. Tym bardziej, że podczas dwóch poprzednich finałów kwestowano także na „zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”.

– To był dobry sposób dotarcia do ludzi młodych, którzy mogą zadbać o bezpieczeństwo seniorów. Wiadomo, że „Koperta życia” to akcja dedykowana ludziom starszym i chorym, ale to młodzi mogą mieć duży wpływ na to, by takie osoby zaopatrzyły się w te koperty – wyjaśnia Artur Borowicz, dyrektor WPR w Katowicach, który to w Sosnowcu kilkakrotnie przybliżał akcję – dzięki ogólnopolskiej transmisji telewizyjnej – nie tylko śląsko-zagłębiowskim odbiorcom.

Jest już tradycją, że podczas finałowego grania promowana jest szeroko pojęta profilaktyka medyczna (w Sosnowcu w ramach popularyzacji profilaktyki diabetycznej zorganizowano także bieg terenowy „Policz się z cukrzycą”), choć cele każdego z finału jest jeden i jest sprecyzowany. W tym roku chodziło o pozyskanie funduszy „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Neonatologia był już po raz siódmy celem finałowym Wielkiej Orkiestry.

- Wybór celu finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć zarząd naszej fundacji – podkreśla Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP.

Przypomnijmy, że rok temu udało się zebrać 105 570 801,49 zł. Pozyskane w tym roku pieniądze ( z pewnością będzie ich więcej niż w 2017 r.) z kwest ulicznych, darowizn, licytacji itp. wspomogą publiczny sektor ochrony zdrowia, na który w 2018 r. Narodowy Fundusz Zdrowia ma przeznaczyć 77,4 mld zł.

 

Więcej o KOPERCIE ŻYCIA.

 W galerii: migawki z wojewódzkiego finału WOŚP. Sosnowiec, 14 stycznia 2018 r. (zdjęcia: WPR).

GALERIA (zdjęć: 7)

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

CZERWONE BERETY dziękują za szkolenie z zasad pierwszej pomocy

20 lutego 2019

Podziękowania od prezydent Jastrzębia-Zdroju

26 października 2018

Życzenia od Wojskowej Komisji Uzupełnień

16 października 2018

Obywatelka dziękuję naszym ratownikom

25 września 2018

Arena Gliwice dziękuję za nasz wkład w akcję

21 września 2018

Gratulacje dla naszej załogi od ministra zdrowia

21 września 2018

Podziękowania od Hospicjum Cordis

13 września 2018