Start Aktualności Tyska Stacja będzie i ładna, i nowoczesna

Tyska Stacja będzie i ładna, i nowoczesna

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 12 styczeń 2018

Fot.: JZ, tychy.info

Obok zasadniczych prac budowlano-konstrukcyjnych wykonano prace remontowe w całym budynku, a także termomodernizację budynku.

Pisze o nas portal tychy.info. Informuje, że stacja pogotowia ratunkowego przy ul. Fitelberga przechodzi ostatni etap modernizacji. Przypomina, że inwestycję wartą blisko milion złotych sfinansowano ze środków Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Stację trzeba było poddać kompleksowej modernizacji, bo obiekt nie dość, że odstawał od współczesnych wymagań, to jeszcze nieremontowany od lat najzwyczajniej niszczał.

- Największą bolączką tyskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego był brak garaży dla naszych ambulansów, w ciągu lat karetki stawały się coraz większe, a stare garaże nie rosły wraz z nimi. Na parterze naszej stacji od wielu lat stały puste pomieszczenia nieczynnego ambulatorium, nie było pomysłu na ich wykorzystanie. Marzyłem o tym, by poprawić warunki pracy naszego personelu medycznego, nie ma to, jak suchą nogą wsiąść do ciepłego ambulansu, w końcu mamy dwudziesty pierwszy wiek. I udało się, najpierw był pomysł, potem długie dyskusje na temat korzyści i zasadności inwestycji. Kropkę na „i” postawiła dyrekcja WPR w Katowicach gwarantując środki finansowe, przygotowania trwały dwa lata - ocenia Michał Rupik, kierownik SPR w Tychach.

Już wiosną rozpocznie się wyburzanie starych garaży, budowa m.in. parkingu

- Efekty remontu są już widoczne, mamy piękną nową elewację, po ukończeniu inwestycji będziemy mogli się pochwalić piękną i nowoczesną siedzibą Jednostki Państwowego Ratownictwa Medycznego w Tychach - ocenia kierownik SPR w Tychach.


Czytaj cały materiał w portalu tychy.info.

Wieści

Wynajmij od Pogotowia garaż

18 styczeń 2018

Ostatnie wideo

Podziękowania

Od uczniów i nauczycieli z ZSO w Pawłowicach

3 styczeń 2018

Od artystycznych przedszkolaków podziękowania

6 grudzień 2017

Podziękowania od jastrzębskich strażaków

22 listopad 2017

Podziękowania od Radia Express FM

3 listopad 2017

Podziękowania od prezydenta Jastrzębia-Zdroju

2 listopad 2017

Podziękowania od prezydenta Siemianowic Śląskich

30 październik 2017

Podziękowania za wartościową prelekcję o BHP

30 październik 2017