Start Aktualności Zmiany w rządzie, nowy minister zdrowia

Zmiany w rządzie, nowy minister zdrowia

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 9 stycznia 2018

Fot.: MNiSW

Z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego do Ministerstwa Zdrowia

Zgodnie z zapowiedziami we wtorek 9 stycznia 2017 r doszło do zmian w składzie rządu Mateusza Morawieckiego. Ministrem zdrowia nie jest już Konstanty Radziwiłł. Na tym stanowisku problemy polskiego systemu ochrony zdrowia będzie teraz rozwiązywał Łukasz Szumowski.

Generalnie rzecz biorąc zmiany w rządzie można uznać za głębokie. Konstanty Radziwiłł nie był jedynym, który stracił urząd. Ministrem obrony narodowej nie jest już Antoni Macierewicz. Wróćmy jednak do zmian w kierownictwie Ministerstwa Zdrowia, bo to nas - siłą rzeczy - najbardziej interesuje.

Lista pozytywów i negatywów b. mninistra zdrowia jest powszechnie znana. Nie ma co do niej wracać, tym bardziej, że zdymisjonowanie Radziwiłła wydaje się być jednoznacznym stwierdzeniem, czego w działalności b. ministra było więcej: zwycięstw czy przegranych.

Kim jest nowy minister zdrowia Łukasz Szumowski?

W poprzednim składzie rządu Morawieckiego, przejętego po Beacie Szydło, Szumowski był wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Jest profesorem nauk medycznych, kardiologiem. Jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 19 czerwca 2002 r. doktoryzował się w Instytucie Kardiologii im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Habilitację uzyskał w 2010, zaś tytuł profesora otrzymał 2 czerwca 2016 r.

Nowy minister zdrowia - jak podaje portal rynek zdrowia.pl - kierował Kliniką Zaburzeń Rytmu Serca w Instytucie Kardiologii w Warszawie, gdzie przez wiele lat był członkiem rady naukowej. Pełnił liczne funkcje w europejskich i polskich towarzystwach naukowych. Był członkiem m.in. European Heart Rhythm Association Training Fellowships Committee, Innovation Committee, a także zarządu Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Należy do Europejskiego i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Życzenia od posła K. Gadowskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia

3 kwietnia 2019

Były u nas przedszkolaki i...

12 marca 2019

CZERWONE BERETY dziękują za szkolenie z zasad pierwszej pomocy

20 lutego 2019

Podziękowania od prezydent Jastrzębia-Zdroju

26 października 2018

Życzenia od Wojskowej Komisji Uzupełnień

16 października 2018

Obywatelka dziękuję naszym ratownikom

25 września 2018

Arena Gliwice dziękuję za nasz wkład w akcję

21 września 2018