Start Aktualności Też mają problem z nieuzasadnionymi wezwaniami

Też mają problem z nieuzasadnionymi wezwaniami

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 30 grudnia 2017

Fot.: YT

Załogi NWAS wyjeżdżały w Boże Narodzenie 3,1 tys. razy.

Jeśli komuś wydaje się, że tylko w Polsce dzwoni się na 112 lub 999 z błahostkami, ten się myli. W Wielkiej Brytanii również mają z tym problem – informuje, z brytyjskimi mediami, polonijny portal londynek.net.

Ponad 5 tys. telefonów odebrali tylko w Boże Narodzenie operatorzy North West Ambulance Service (NWAS), operatora mającego 16 proc. udziałów w brytyjskim rynku usług ratownictwa medycznego. Część wezwań dotyczyła wyjątkowo banalnych spraw, jak choćby czkawka czy problemy gastryczne. Brytyjczycy dzwonili z takimi błahostkami jak złamany ząb, ból gardła, czkawka, zatwardzenia czy prośbami o wystawienie lub przedłużenie recept. Mieszkaniec Manchesteru skarżył się na ból brzucha po tym, jak połknął pastę do zębów.

Załogi NWAS wyjeżdżały w Boże Narodzenie 3,1 tys. razy. Dodajmy, że jeszcze bardziej zapracowani ratownicy będą w sylwestrową noc. Dyrektor operacyjny NWAS Ged Blezard tłumaczy, że ambulanse muszą być dostępne dla nagłych wypadków.

- Te święta były dla nas bardziej pracowite niż zwykle. Teraz jest trochę spokojniej, ale wezwania nasilą się na pewno w Sylwestra. W czasie Bożego Narodzenia odebraliśmy 5,4 tys. połączeń, jednak nie wszystkie zgłoszenia wymagały naszej interwencji. Jednocześnie część pacjentów zbyt długo zwlekała z wezwaniem pomocy. Staramy się do każdego dotrzeć jak najszybciej, jednak jeśli czyjś stan nie wymaga pilnej interwencji, ta osoba musi poczekać lub zalecamy zgłoszenie się gdzieś indziej.

Northwest Ambulance Service (NWAS) NHS Trust działa od 1 lipca 2006 r. Siedziba główna firmy znajduje się w Bolton, a cztery biura regionalne obsługujące społeczności Cheshire i Merseyside (Liverpool), Cumbria i Lancashire (Broughton w pobliżu Preston i Salkeld Hall, Carlisle) oraz Greater Manchester (Bury). W biurach NWAS i 109 stacjach pracuje prawie 5 tys. osób. Dyspozytorzy trustu otrzymują rocznie ponad 1,17mln telefonów alarmowych.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Życzenia od posła K. Gadowskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia

3 kwietnia 2019

Były u nas przedszkolaki i...

12 marca 2019

CZERWONE BERETY dziękują za szkolenie z zasad pierwszej pomocy

20 lutego 2019

Podziękowania od prezydent Jastrzębia-Zdroju

26 października 2018

Życzenia od Wojskowej Komisji Uzupełnień

16 października 2018

Obywatelka dziękuję naszym ratownikom

25 września 2018

Arena Gliwice dziękuję za nasz wkład w akcję

21 września 2018