Start Aktualności Inżynierskie wspomaganie medycyny z unijną dotacją

Inżynierskie wspomaganie medycyny z unijną dotacją

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 22 grudzień 2017

Medycyna to jedna z naszych czterech inteligentnych specjalizacji, czyli obszarów, które ciągną nas do przodu i nadają nowy wyraz naszemu województwu - podkreśla marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

Przy zabrzańskim Wydziale Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej powstanie nowoczesne centrum wsparcia medycyny i sportu. W nowym budynku swą siedzibę będą miały nowoczesne laboratoria. Prowadzone będą w nich m.in. badania w dziedzinie inżynierii biomedycznej. Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane do 31 grudnia 2020 r. kosztem ok. 90 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

„Ten projekt to rzecz niezwykła, dzisiaj materializuje się współpraca, o której mówimy od lat, czyli trójkąt biznes-nauka-samorząd. Medycyna to jedna z naszych głównych specjalizacji, chcemy by w regionie powstawały rozwiązania, którymi będziemy inspirować świat. Wierzę, że to przedsięwzięcie pobudzi biznes i naukę do wielkich rzeczy – mówił przed podpisaniem umowy (21 grudnia 2017 r.) marszałek Wojciech Saługa.

„Assist Med Sport Silesia” - Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu to projekt realizowany przez Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej oraz Philipsa. „Przedmiotem umowy jest budowa trzykondygnacyjnego budynku na potrzeby laboratoriów. Powierzchnia użytkowa wynosić będzie niespełna 3,3 tys. m kw. i umożliwi zainstalowanie planowanych do zakupu urządzeń badawczych oraz współpracującego z nimi oprogramowania” - podano na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Działalność Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej opiera się na czterech filarach: bioinformatyce, biomateriałach, bisensoryce i biomechatronice. Nowe zaplecze ma ułatwić naukowcom rozwój technologii związanych m.in. z implantacją, przetwarzaniem sygnałów biomedycznych i ich analityką, rozwój nowoczesnych systemów wspomagających rehabilitację, robotów mobilnych, medycznych, medycyny spersonalizowanej czy technologii wirtualnych.

 

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Od uczniów i nauczycieli z ZSO w Pawłowicach

3 styczeń 2018

Od artystycznych przedszkolaków podziękowania

6 grudzień 2017

Podziękowania od jastrzębskich strażaków

22 listopad 2017

Podziękowania od Radia Express FM

3 listopad 2017

Podziękowania od prezydenta Jastrzębia-Zdroju

2 listopad 2017

Podziękowania od prezydenta Siemianowic Śląskich

30 październik 2017

Podziękowania za wartościową prelekcję o BHP

30 październik 2017