Start Aktualności Inżynierskie wspomaganie medycyny z unijną dotacją

Inżynierskie wspomaganie medycyny z unijną dotacją

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 22 grudnia 2017

Medycyna to jedna z naszych czterech inteligentnych specjalizacji, czyli obszarów, które ciągną nas do przodu i nadają nowy wyraz naszemu województwu - podkreśla marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

Przy zabrzańskim Wydziale Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej powstanie nowoczesne centrum wsparcia medycyny i sportu. W nowym budynku swą siedzibę będą miały nowoczesne laboratoria. Prowadzone będą w nich m.in. badania w dziedzinie inżynierii biomedycznej. Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane do 31 grudnia 2020 r. kosztem ok. 90 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

„Ten projekt to rzecz niezwykła, dzisiaj materializuje się współpraca, o której mówimy od lat, czyli trójkąt biznes-nauka-samorząd. Medycyna to jedna z naszych głównych specjalizacji, chcemy by w regionie powstawały rozwiązania, którymi będziemy inspirować świat. Wierzę, że to przedsięwzięcie pobudzi biznes i naukę do wielkich rzeczy – mówił przed podpisaniem umowy (21 grudnia 2017 r.) marszałek Wojciech Saługa.

„Assist Med Sport Silesia” - Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu to projekt realizowany przez Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej oraz Philipsa. „Przedmiotem umowy jest budowa trzykondygnacyjnego budynku na potrzeby laboratoriów. Powierzchnia użytkowa wynosić będzie niespełna 3,3 tys. m kw. i umożliwi zainstalowanie planowanych do zakupu urządzeń badawczych oraz współpracującego z nimi oprogramowania” - podano na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Działalność Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej opiera się na czterech filarach: bioinformatyce, biomateriałach, bisensoryce i biomechatronice. Nowe zaplecze ma ułatwić naukowcom rozwój technologii związanych m.in. z implantacją, przetwarzaniem sygnałów biomedycznych i ich analityką, rozwój nowoczesnych systemów wspomagających rehabilitację, robotów mobilnych, medycznych, medycyny spersonalizowanej czy technologii wirtualnych.

 

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Życzenia od Wojskowej Komisji Uzupełnień

16 października 2018

Obywatelka dziękuję naszym ratownikom

25 września 2018

Arena Gliwice dziękuję za nasz wkład w akcję

21 września 2018

Gratulacje dla naszej załogi od ministra zdrowia

21 września 2018

Podziękowania od Hospicjum Cordis

13 września 2018

Za współroganizację Dnia Bezpiecznego Kierowcy

30 lipca 2018

Podziękowania za bezinteresowność

4 lipca 2018