Start Aktualności Ministerstwo Zdrowia ws. podwyżek płac

Ministerstwo Zdrowia ws. podwyżek płac

DLA RATOWNIKÓW | 5 grudnia 2017

Środki na podwyżki dla ratowników są przekazywane na bieżąco - zapewnia Ministerstwo Zdrowia.

Po artykule „Lekarze otrzymali podwyżki przeznaczone dla ratowników medycznych?”  Ministerstwo Zdrowia ustosunkowało się w komunikacie prasowym do stawianych w tekście wątpliwości. „Dyrektorzy Oddziałów Wojewódzkich NFZ otrzymali zalecenie skierowania do szpitali prośby o realizację wzrostu wynagrodzeń dla ratowników medycznych. Mimo że pojawiają się sygnały, że podwyżki dla ratowników nie wszędzie są wypłacane, Ministerstwo Zdrowia nie planuje wydania rozporządzenia realizującego zawarte w lipcu porozumienie”.

Podwyżki dla ratowników medycznych powinny być wypłacane w ramach zwiększonych kontraktów. W II połowie 2017 r. ogólny wzrost wartości umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie szpitalne w przypadku SOR wyniósł 7,23 proc., zaś izb przyjęć – 3,03 proc. w stosunku do wartości świadczeń zakontraktowanych w I połowie 2017 r. - podaje resort zdrowia.

„W związku z tym środki finansowe wynikające ze wzrostu wartości umów na świadczenia szpitalne powinny zostać przeznaczone na podwyżki ujęte w Porozumieniu oraz w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne” – podkreśla się w komunikacie prasowym Ministerstwa Zdrowia.

Czytaj więcej o podwyżkach dla ratowników z umów na świadczenia.

 

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania od prezydent Jastrzębia-Zdroju

26 października 2018

Życzenia od Wojskowej Komisji Uzupełnień

16 października 2018

Obywatelka dziękuję naszym ratownikom

25 września 2018

Arena Gliwice dziękuję za nasz wkład w akcję

21 września 2018

Gratulacje dla naszej załogi od ministra zdrowia

21 września 2018

Podziękowania od Hospicjum Cordis

13 września 2018

Za współroganizację Dnia Bezpiecznego Kierowcy

30 lipca 2018