Start Aktualności Pożar w Bieruniu, zaczadzeni w szpitalach

Pożar w Bieruniu, zaczadzeni w szpitalach

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 17 listopada 2017

Fot.: WPR

Straż pożarna ewakuowała 35 osób z budynku objętego pożarem.

Takie interwencje zespołów Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach nie są tak sporadyczne, jakby mogło się wydawać. W czwartek (16 listopada 2017 r.), w późnych godzinach wieczornych, cztery zespoły uczestniczyły w akcji ratunkowej będącej skutkiem pożaru w wielorodzinnym budynku w Bieruniu.

O godzinie 20:24 straż pożarna zgłosiła pożar mieszkania w Bieruniu, przy ul Homera 24, na parterze. Prawdpodobnie pożar wywowłał 49-letni mężyczyzna, leczony psychiatrycznie i będący po tzw. odwyku alkoholowym. Z relacji sąsiadów wynika, że miał grozić podpaleniem budynku. Prawdopodobny podpalacz - ostatecznie, czym nie był, wyjąsni postępowanie prowadzone przez prokuraturę i policję, został przewieziony do Centrum Psychiatrii w Katowicach.

Wskutek zadymienia wywołanego pożarrem kilka osób trzeba było także przewieźć do szpitali. Wcześniej, po przyjeździe zespołów ratownictwa medycznegowszyscy poszkodowani zostali poddani tlenoterapii, istniało bowiem zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla. 37-letnia kobieta, z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla, przetransportowana została do Szpitala Miejskiego w Tychach. Tam też, z takim samym podejrzeniem, trafił 12-letni chłopiec. -17-latkę przewieziono do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, tak samo jak 5-letniego chłopca, który przez 30 minut przebywał w zadymionym pomieszczeniu. Do Centrum ratownicy WPR w Katowicach przewieźli także 15-miesięczną dziewczynkę.

Trzech mieszkańców klatki odmówiło hospitalizowania. Akcję ratowniczą zakończono późną nocą.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019