Start Aktualności Przez Android do zapobiegania nowotworom

Przez Android do zapobiegania nowotworom

WPR

DLA PACJENTÓW | 7 listopada 2017

CanCell Cancer ma uświadamiać użytkownikom, jak istotne znaczenie w zapobieganiu chorobom nowotworowym ma obniżanie czynników ryzyka powstania tych chorób.

Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach realizacji projektu „CanCell Cancer– Zapobieganie rozwojowi chorób nowotworowych poprzez edukację zdrowotną” wprowadził do sieci  aplikację dla smartfonów opartych na systemie Android - CanCell Cancer.

To aplikacja mobilna skierowana do osób zdrowych, które poprzez codzienne podejmowanie decyzji sprzyjających zdrowiu chcą prowadzić zdrowy tryb życia i w ten sposób zapobiegać zapadalności na choroby nowotworowe, a w szczególności do osób zdrowych o podwyższonym ryzyku zachorowania na nowotwór.

Projekt jest realizowany w partnerstwie z Uniwersytetem w Bergen z Norwegii, Wydział Nauk Klinicznych (K2 Institutt). Wydział Nauk Klinicznych prowadzi badania nad chorobami rzadkimi, psychicznymi i nowotworowymi z zastosowaniem najnowszych metod genetyki i informatyki.

Celem projektu jest zapobieganie rozwojowi chorób nowotworowych poprzez edukację społeczeństwa w zakresie prowadzenia zdrowego stylu życia i stosowania badań profilaktycznych. Cel zostanie zrealizowany przez stworzenie i udostępnienie powszechne aplikacji na smartfony.

CanCell Cancer ma uświadamiać użytkownikom, jak istotne znaczenie w zapobieganiu chorobom nowotworowym ma obniżanie czynników ryzyka powstania tych chorób, badania profilaktyczne, jak również prowadzenie zdrowego stylu życia: prawidłowe odżywianie się, aktywność fizyczna, niepalenie papierosów. Aplikacja ma zachęcić użytkowników do zmiany zachowań, tak aby zminimalizować ryzyko zachorowania na nowotwór.

NFZ udostępnił ostatnio także aplikację dla ciężarnych chorych na cukrzycę – SweetPregna. Na podstawie masy ciała kobiety sprzed ciąży, wzrostu, wieku oraz etapu ciąży ustala ona aktualne zapotrzebowanie na kalorie, radzi jak kontrolować glikemię , a także udziela wskazówek na temat zbilansowanej diety, która nie podnosi poziomu cukru we krwi.

Obie aplikacje pożna pobrać z Google Play.

 

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Dostaliśmy taki list od śląskich strażaków

11 maja 2020

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019