Start Aktualności Przez Android do zapobiegania nowotworom

Przez Android do zapobiegania nowotworom

DLA PACJENTÓW | 7 listopad 2017

CanCell Cancer ma uświadamiać użytkownikom, jak istotne znaczenie w zapobieganiu chorobom nowotworowym ma obniżanie czynników ryzyka powstania tych chorób.

Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach realizacji projektu „CanCell Cancer– Zapobieganie rozwojowi chorób nowotworowych poprzez edukację zdrowotną” wprowadził do sieci  aplikację dla smartfonów opartych na systemie Android - CanCell Cancer.

To aplikacja mobilna skierowana do osób zdrowych, które poprzez codzienne podejmowanie decyzji sprzyjających zdrowiu chcą prowadzić zdrowy tryb życia i w ten sposób zapobiegać zapadalności na choroby nowotworowe, a w szczególności do osób zdrowych o podwyższonym ryzyku zachorowania na nowotwór.

Projekt jest realizowany w partnerstwie z Uniwersytetem w Bergen z Norwegii, Wydział Nauk Klinicznych (K2 Institutt). Wydział Nauk Klinicznych prowadzi badania nad chorobami rzadkimi, psychicznymi i nowotworowymi z zastosowaniem najnowszych metod genetyki i informatyki.

Celem projektu jest zapobieganie rozwojowi chorób nowotworowych poprzez edukację społeczeństwa w zakresie prowadzenia zdrowego stylu życia i stosowania badań profilaktycznych. Cel zostanie zrealizowany przez stworzenie i udostępnienie powszechne aplikacji na smartfony.

CanCell Cancer ma uświadamiać użytkownikom, jak istotne znaczenie w zapobieganiu chorobom nowotworowym ma obniżanie czynników ryzyka powstania tych chorób, badania profilaktyczne, jak również prowadzenie zdrowego stylu życia: prawidłowe odżywianie się, aktywność fizyczna, niepalenie papierosów. Aplikacja ma zachęcić użytkowników do zmiany zachowań, tak aby zminimalizować ryzyko zachorowania na nowotwór.

NFZ udostępnił ostatnio także aplikację dla ciężarnych chorych na cukrzycę – SweetPregna. Na podstawie masy ciała kobiety sprzed ciąży, wzrostu, wieku oraz etapu ciąży ustala ona aktualne zapotrzebowanie na kalorie, radzi jak kontrolować glikemię , a także udziela wskazówek na temat zbilansowanej diety, która nie podnosi poziomu cukru we krwi.

Obie aplikacje pożna pobrać z Google Play.

 

Wieści

Wynajmij od Pogotowia garaż

18 styczeń 2018

Ostatnie wideo

Podziękowania

Od uczniów i nauczycieli z ZSO w Pawłowicach

3 styczeń 2018

Od artystycznych przedszkolaków podziękowania

6 grudzień 2017

Podziękowania od jastrzębskich strażaków

22 listopad 2017

Podziękowania od Radia Express FM

3 listopad 2017

Podziękowania od prezydenta Jastrzębia-Zdroju

2 listopad 2017

Podziękowania od prezydenta Siemianowic Śląskich

30 październik 2017

Podziękowania za wartościową prelekcję o BHP

30 październik 2017