Start Aktualności Niesztampowe lekcje pierwszej pomocy

Niesztampowe lekcje pierwszej pomocy

DLA PACJENTÓW DLA RATOWNIKÓW | 13 październik 2017

Takie pokazy procentują w przyszłości.

Ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach nie tylko ratują życie. Uczą także, jak je ratować, jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym lub chorym. Statystycznie rzecz ujmując kilkanaście razy w miesiącu przybliżają zasady pierwszej pomocy uczniom.

Miło jest, gdy kursanci chcą się uczyć tej sztuki. Miło jest, gdy uczący otrzymują od uczniów podziękowania:

„W imieniu swoim oraz uczniów naszej szkoły bardzo serdecznie dziękuję za pokazy ratownictwa medycznego, które poprowadzili u nas ratownicy z Zabrza czyli pani Agnieszka Kurpanik oraz pan Adam Łazowski.

Pokaz sprzętu do ratowania życia oraz zwłaszcza instruktaż udzielania pierwszej pomocy na długo zostaną dzieciom w pamięci.

Wielkie dzięki za umożliwienie nam tych zajęć i proszę przyjąć nasze wyrazy podziwu i szacunku dla pracy przez Państwa wykonywanej. Iwona Gaweł, nauczyciel w SP 15 w Zabrzu.”.

- Takie pokazy procentują w przyszłości. Powiem, że w krajach skandynawskich nauka pierwszej pomocy jest obowiązkowa. Daje przecież możliwość ratowania czyjegoś życia. Trzeba wpoić dzieciom od najmłodszych lat pewne wzory postępowania, nauczyć ich na pamięć. Nasi ratownicy potrafią w sposób niesztampowy przekazać najmłodszym podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy – podkreśla Artur Borowicz, dyrektor WPR w Katowicach.

GALERIA (zdjęć: 7)

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

V miejsce w marszałkowskim turnieju piłkarskim

19 wrzesień 2017

Podziękowania od pacjentów

4 sierpień 2017

Podziękowania od posła Roberta Warwasa

4 sierpień 2017

Podziękowania od Fundacji Elektrokardiologia Ochojec

4 sierpień 2017

Podziękowanie od Prezydenta Tychów

25 lipiec 2017

Podziękowanie z Białegostoku

18 lipiec 2017

Podziękowanie dla doktora Wojciecha Brachaczka

28 czerwiec 2017