Start Aktualności Będzie nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Dąbrowie Górniczej

Będzie nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Dąbrowie Górniczej

WPR

DLA PACJENTÓW | 11 października 2017

Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina pacjentom, że w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nie obowiązuje tzw. rejonizacja..

6 października do Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wpłynęło pismo z Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej, w którym jego dyrektor zawiadamił, że brakuje mu lekarzy, by móc prowadzić nocną i świąteczną opiekę zdrowotną.

Dyrektor placówki poinformował, że „w związku z narastającymi problemami dotyczącymi zabezpieczenia przez lekarzy świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej” od 6 października 2017 r. nie jest w stanie realizować świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Jednocześnie poinformował, że szpital utrzymuje w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zorganizowaną opiekę pielęgniarską – stacjonarną i wyjazdową.

W odpowiedzi na pismo, Śląski OW NFZ wezwał w trybie pilnym dyrektora Zagłębiowskiego Centrum Onkologi Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej do podjęcia natychmiastowych działań, mających na celu przywrócenie realizowania świadczeń z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przy kompleksowym zabezpieczeniu świadczeń przez personel lekarski i pielęgniarski, pod rygorem zerwania kontraktu i wykreślenia z tzw. sieci szpitali.

9 października 2017 r. dyrekcja ZCO poinformowała Śląski OW NFZ, że „prowadzi intensywne działania mające na celu przywrócenie realizowania przedmiotowych świadczeń”.
Szpital zakomunikował, że spełnia w pełnym zakresie wymogi dotyczące zabezpieczenia obsady pielęgniarskiej. Oświadczył również, że pacjenci w stanach nagłych przyjmowani są na szpitalnym oddziale ratunkowym.

Dyrekcja ZCO zapewniła, że Szpital „posiada zabezpieczenie obsady lekarskiej od dnia 15 października”.

W wydanym komunikacie Śląski OW NFZ stwierdził, że „przyjmuje powyższe wyjaśnienia i oczekuje na wznowienie działalności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w pełnym zakresie od wskazanego dnia”.

Jednocześnie przypomina, pacjentom, że w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nie obowiązuje tzw. rejonizacja.

 

Więcej o nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej.

Wieści

Ogłaszamy kolejną aukcję

12 czerwca 2018

Ostatnie wideo

Podziękowania

Dyplom od WORD

29 maja 2018

Dyplom dla siatkarzy z WPR

16 marca 2018

Od uczniów i nauczycieli z ZSO w Pawłowicach

3 stycznia 2018

Od artystycznych przedszkolaków podziękowania

6 grudnia 2017

Podziękowania od jastrzębskich strażaków

22 listopada 2017

Podziękowania od Radia Express FM

3 listopada 2017

Podziękowania od prezydenta Jastrzębia-Zdroju

2 listopada 2017