Start Aktualności Świętokrzyski zespół najlepszym w Polsce

Świętokrzyski zespół najlepszym w Polsce

WPR

DLA RATOWNIKÓW | 24 września 2017

Zawody zorganizowało Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, które jako gospodarz w zawodach nie startowało.

46 zespołów ratownictwa medycznego z całej Polski i Ukrainy (jeden zespół z Lwowa) walczyło w Krakowie o tytuł mistrzów. W sobotę (23 września 2017 r.) na krakowskim Rynku udekorowano najlepszych. I miejsce zajęła ekipa Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu (zdobyła 383 pkt.).

Wicemistrzostwo Polski trafiło do Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie (380 pkt.). Z brązowym medalem XVI Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym z Krakowa wyjechał zespół Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans SP ZOZ w Warszawie (377,5 pkt). Dwa zespoły z WPR w Katowicach uplasowały się na 21. i 35. miejscu.

XVI Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym zorganizowało Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, które jako gospodarz w zawodach nie startowało. W ciągu 3 dni rywalizacji zespoły miały do wykonania 11 zadań, w tym test z wiedzy teoretycznej oraz test sprawnościowy. Jednym z poważniejszych wyzwań było zadanie masowe, które przygotowane zostało na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego.

„Porwany przez terrorystów samolot awaryjnie lądował w Krakowie. Brygada antyterrorystyczna unieszkodliwiła porywaczy, ale wewnątrz maszyny było wielu rannych. Zespoły ratownictwa medycznego musiały ich bezpiecznie ewakuować, przeprowadzić triage oraz jak najszybciej udzielić pomocy. Ratownicy musieli wykazać się umiejętnością skoordynowania swoich działań, a także we właściwy sposób współpracować z innymi służbami” - zrelacjonowała krakowska „Gazeta Wyborcza”.

Zwycięzcom gratulujemy.

 

Lista klasyfikacyjna XVI Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym.

 

 

 

 

Wieści

Ogłaszamy kolejną aukcję

12 czerwca 2018

Ostatnie wideo

Podziękowania

Dyplom od WORD

29 maja 2018

Dyplom dla siatkarzy z WPR

16 marca 2018

Od uczniów i nauczycieli z ZSO w Pawłowicach

3 stycznia 2018

Od artystycznych przedszkolaków podziękowania

6 grudnia 2017

Podziękowania od jastrzębskich strażaków

22 listopada 2017

Podziękowania od Radia Express FM

3 listopada 2017

Podziękowania od prezydenta Jastrzębia-Zdroju

2 listopada 2017