Start Aktualności Dziesięciolatka reanimowała wcześniaka!

Dziesięciolatka reanimowała wcześniaka!

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 22 września 2017

Nie mamy cienia wątpliwości co do tego, że 10-letniej szczeciniance należy się tytuł „Młodego bohatera”!

Kolejny młody bohater, a ściślej – bohaterka, udowodniła, że dzieci potrafią zachować się w sytuacjach, w których wielu dorosłych nie zdaje egzaminu. Portal interia.pl informuje (22 września) o 10-letniej dziewczynce, która nie tylko wezwała pogotowie do rodzącej matki, ale jeszcze reanimowała noworodka, ratując braciszkowi życie!

Wydarzyło się to w Szczecinie. Matka dziewczynki była w 29. tygodniu ciąży, gdy nagle zaczęła rodzić. Jej dziesięcioletnia córeczka zachowała zimną krew, wezwała pogotowie i zajęła się noworodkiem. Stwierdziwszy, że braciszek nie oddycha, dziewczynka reanimowała wcześniaka aż do przyjazdu pogotowia.

Zdaniem policjantów i lekarzy, zachowała się wzorowo i jest prawdziwą bohaterką. Dziewczynka mówiła, że wiedziała, jak postępować, bo nauczyła się tego w szkole. Policjanci przybyli na miejsce, wezwani przez pracowników pogotowia, bowiem nie mogli pozostawić dziesięciolatki i jej czteroletniej siostry bez opieki.

Mama i noworodek pojechali do szpitala, a dziewczynki oczekiwały na przyjazd babci w towarzystwie policjantów. Postawa dziesięciolatki zasługuje na pochwałę, bo w zgodnej opinii lekarzy, brat zawdzięcza jej życie. Obecnie wcześniak przebywa w jednym ze szczecińskich szpitali, a jego stan jest stabilny – informuje interia.pl.

To kolejny przykład bohaterstwa i roztropności okazywanej przez dzieci. Nie mamy cienia wątpliwości co do tego, że 10-letniej szczeciniance należy się tytuł „Młodego bohatera”!

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019