Start Aktualności Dziesięciolatka reanimowała wcześniaka!

Dziesięciolatka reanimowała wcześniaka!

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 22 wrzesień 2017

Nie mamy cienia wątpliwości co do tego, że 10-letniej szczeciniance należy się tytuł „Młodego bohatera”!

Kolejny młody bohater, a ściślej – bohaterka, udowodniła, że dzieci potrafią zachować się w sytuacjach, w których wielu dorosłych nie zdaje egzaminu. Portal interia.pl informuje (22 września) o 10-letniej dziewczynce, która nie tylko wezwała pogotowie do rodzącej matki, ale jeszcze reanimowała noworodka, ratując braciszkowi życie!

Wydarzyło się to w Szczecinie. Matka dziewczynki była w 29. tygodniu ciąży, gdy nagle zaczęła rodzić. Jej dziesięcioletnia córeczka zachowała zimną krew, wezwała pogotowie i zajęła się noworodkiem. Stwierdziwszy, że braciszek nie oddycha, dziewczynka reanimowała wcześniaka aż do przyjazdu pogotowia.

Zdaniem policjantów i lekarzy, zachowała się wzorowo i jest prawdziwą bohaterką. Dziewczynka mówiła, że wiedziała, jak postępować, bo nauczyła się tego w szkole. Policjanci przybyli na miejsce, wezwani przez pracowników pogotowia, bowiem nie mogli pozostawić dziesięciolatki i jej czteroletniej siostry bez opieki.

Mama i noworodek pojechali do szpitala, a dziewczynki oczekiwały na przyjazd babci w towarzystwie policjantów. Postawa dziesięciolatki zasługuje na pochwałę, bo w zgodnej opinii lekarzy, brat zawdzięcza jej życie. Obecnie wcześniak przebywa w jednym ze szczecińskich szpitali, a jego stan jest stabilny – informuje interia.pl.

To kolejny przykład bohaterstwa i roztropności okazywanej przez dzieci. Nie mamy cienia wątpliwości co do tego, że 10-letniej szczeciniance należy się tytuł „Młodego bohatera”!

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

V miejsce w marszałkowskim turnieju piłkarskim

19 wrzesień 2017

Podziękowania od pacjentów

4 sierpień 2017

Podziękowania od posła Roberta Warwasa

4 sierpień 2017

Podziękowania od Fundacji Elektrokardiologia Ochojec

4 sierpień 2017

Podziękowanie od Prezydenta Tychów

25 lipiec 2017

Podziękowanie z Białegostoku

18 lipiec 2017

Podziękowanie dla doktora Wojciecha Brachaczka

28 czerwiec 2017