Start Aktualności Lotnicze Pogotowie Ratunkowe też dostanie więcej

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe też dostanie więcej

DLA RATOWNIKÓW | 15 września 2017

Niezależnie od specustawy minister zdrowia wystąpił do ministra rozwoju i finansów o zwiększenie wydatków na ochronę zdrowia o 323,7 mln zł.

Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że będzie „więcej pieniędzy na zdrowie”. Minister Konstanty Radziwiłł podkreślił, że stanie się to jeszcze w tym roku. – Spodziewamy się większej ilości pieniędzy w zdrowiu, a to jest coś niezwykle istotnego. Służba zdrowia w Polsce od bardzo dawna jest niedofinansowana i każde dodatkowe środki, które są do naszej dyspozycji, są potrzebne – powiedział minister w kontekście specustawy. – Jednak to tylko część środków, które w tym roku zostaną dodatkowo przeznaczone na służbę zdrowia".

Przypomnijmy, że projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej (tzw. specustawa) zakłada wzrost nakładów na ochronę zdrowia o 281,8 mln zł. Ministerstwo Zdrowia wykazuje, na co te pieniądze zostaną przeznaczone:

• 63,8 mln zł – na zakup sprzętu w zakresie onkologii, pediatrii i chirurgii dla oddziałów klinicznych w szpitalach na bazie obcej oraz centrów onkologii,
• 60 mln zł – na zakup sprzętu i aparatury dla oddziałów neonatologii III poziomu referencyjnego,
• od 12 do 24 mln zł – na zakup 16 dentobusów (po jednym dla każdego województwa w zależności od ceny dentobusu),
• 134 mln zł – na doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach.

„Niezależnie od specustawy 5 września 2017 r. minister zdrowia wystąpił do ministra rozwoju i finansów o zwiększenie wydatków na ochronę zdrowia o 323,7 mln zł. Chcemy przeznaczyć tę kwotę na zakup aparatury i sprzętu medycznego dla jednostek podległych i nadzorowanych przez ministra zdrowia (szpitali klinicznych, szpitali ogólnych, instytutów badawczych, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej i regionalnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa)” - komunikuje Ministerstwo Zdrowia na swojej stronie internetowej.

 

Czytaj więcej o dodatkowych nakładach na ochronę zdrowia.

 

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019