Start Aktualności Wizyta lekarza Pogotowia Ratunkowego ze Zrenjanina

Wizyta lekarza Pogotowia Ratunkowego ze Zrenjanina

j. w.

DLA PACJENTÓW | 26 października 2016

WPR w Katowicach gościł doktor Mihajlo Papić, na co dzień pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w serbskim Zrenjaninie.

Dr Mihajlo Papić (drugi na zdjęciu od prawej) zapoznał się z funkcjonującym w Polsce systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Dyrektor WPR w Katowicach, Artur Borowicz opisał gościowi pozycję naszej jednostki w skali kraju i świadczone przez nas usługi.

W Szopienicach Klaudiusz Nadolny, ratownik medyczny koordynujący Ośrodka Koordynacji WPR, wyjaśnił gościowi z Serbii na czym polega praca i procedury w trzech naszych Zintegrowanych Dyspozytorniach Medycznych, a Iwona Zygmuntowicz, kierownik Działu Transportu Sanitarnego i Zabezpieczenia Medycznego WPR wytłumaczyła mu nasze różnice między transportem systemowym a komercyjnym. Z kolei na Stacji Pogotowia Ratunkowego WPR w Katowicach przy ul. Powstańcow dr Tomasz Krybus pokazał dr. Papiciowi nasze ambulanse i zamontowany w nich sprzęt.

Zrenjanin jest 120-tysięcznym miastem w okręgu Wojwodina. Jego mieszkańców w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia zabezpieczają cztery zespoły ratownictwa medycznego, w tym jeden z rezerwy. Przewozy komercyjne pacjentów są więc tam możliwe tylko z wykorzystaniem ambulansów systemowych.

Tamtejsze pogotowie ratunkowe (Slużba hitne medicinske pomoći) wchodzi w skład jednostki medycznej Domu Zdrowia im. „Dr. Boszko Vrebalov” w Zrenjaninie, który rozpoczął działaność w marcu 1953 roku. W Wojwodinie każde pogotowie ratunkowe ma inny telefoniczny numer alarmowy dla wzywających pomocy medycznej.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania od ORPiP

25 kwietnia 2019

Życzenia od posła K. Gadowskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia

3 kwietnia 2019

Były u nas przedszkolaki i...

12 marca 2019

CZERWONE BERETY dziękują za szkolenie z zasad pierwszej pomocy

20 lutego 2019

Podziękowania od prezydent Jastrzębia-Zdroju

26 października 2018

Życzenia od Wojskowej Komisji Uzupełnień

16 października 2018

Obywatelka dziękuję naszym ratownikom

25 września 2018