Start Aktualności Wizyta lekarza Pogotowia Ratunkowego ze Zrenjanina

Wizyta lekarza Pogotowia Ratunkowego ze Zrenjanina

j. w.

DLA PACJENTÓW | 26 października 2016

WPR w Katowicach gościł doktor Mihajlo Papić, na co dzień pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w serbskim Zrenjaninie.

Dr Mihajlo Papić (drugi na zdjęciu od prawej) zapoznał się z funkcjonującym w Polsce systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego. Dyrektor WPR w Katowicach, Artur Borowicz opisał gościowi pozycję naszej jednostki w skali kraju i świadczone przez nas usługi.

W Szopienicach Klaudiusz Nadolny, ratownik medyczny koordynujący Ośrodka Koordynacji WPR, wyjaśnił gościowi z Serbii na czym polega praca i procedury w trzech naszych Zintegrowanych Dyspozytorniach Medycznych, a Iwona Zygmuntowicz, kierownik Działu Transportu Sanitarnego i Zabezpieczenia Medycznego WPR wytłumaczyła mu nasze różnice między transportem systemowym a komercyjnym. Z kolei na Stacji Pogotowia Ratunkowego WPR w Katowicach przy ul. Powstańcow dr Tomasz Krybus pokazał dr. Papiciowi nasze ambulanse i zamontowany w nich sprzęt.

Zrenjanin jest 120-tysięcznym miastem w okręgu Wojwodina. Jego mieszkańców w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia zabezpieczają cztery zespoły ratownictwa medycznego, w tym jeden z rezerwy. Przewozy komercyjne pacjentów są więc tam możliwe tylko z wykorzystaniem ambulansów systemowych.

Tamtejsze pogotowie ratunkowe (Slużba hitne medicinske pomoći) wchodzi w skład jednostki medycznej Domu Zdrowia im. „Dr. Boszko Vrebalov” w Zrenjaninie, który rozpoczął działaność w marcu 1953 roku. W Wojwodinie każde pogotowie ratunkowe ma inny telefoniczny numer alarmowy dla wzywających pomocy medycznej.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Za pomoc w organizacji pikniku chorzowskiego Sanepidu

24 lipca 2019

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019