Start Aktualności Odznaczenia dla naszych ratowników i dyspozytorów medycznych

Odznaczenia dla naszych ratowników i dyspozytorów medycznych

j. w.

DLA RATOWNIKÓW | 24 października 2016

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego 50 ratowników i dyspozytorów medycznych zostało w miniony piątek (21 bm.) uhonorowanych srebrnymi i brązowymi odznakami „Zasłużony dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach”.

Życzenia osobiście złożyła naszym ratownikom i dyspozytorom medycznym wicemarszałek województwa śląskiego Aleksandra Skowronek, a marszałek Wojciech Saługa przysłał list, w którym podkreśla odwagę i upór naszych ratowników w realizacji trudnej, ale satysfakcjonującej misji.

- Jestem pełen szacunku i uznania dla umiejętności oraz determinacji, z jaką ratownicy medyczni walczą o ludzkie zdrowie i życie, nierzadko w dramatycznych okolicznościach, a także pod silną presją czasu - napisał marszałek Wojciech Saługa w piśmie z życzeniami do dyrektora WPR w Katowicach, Artura Borowicza.

Życzenia przekazali nam także: poseł na Sejm RP, prof. Marian Zembala oraz śląski komendant wojewódzki PSP, nadbryg. Marek Rączka, wojskowy komendant uzupełnień w Gliwicach, ppłk dypl. Roman Nowogrodzki.

Osobiście w uroczystościach Dnia Ratownictwa Medycznego uczestniczyli m.in. Barbara Daniel, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, pełniąca również przewodnictwo Rady Społecznej WPR, także prof. dr hab. n. med. Krystyn Sosada, konsultant wojewódzki z dziedziny ratownictwa medycznego, ks. Michał Palowski, kapelan ratowników medycznych, ppłk Robert Kruz, dowódca 6 Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach, Dorota Kowalska, dyrektor PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim oraz Andrzej Szczeponek, wiceprzewodniczący Rady Społecznej WPR w Katowicach.

W Dniu Ratownictwa Medycznego dyrektor WPR w Katowicach, Artur Borowicz wręczył również uroczyście jedenastu pracownikom pogotowia dyplomy za wicemistrzostwo w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Śląskiego.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania od ORPiP

25 kwietnia 2019

Życzenia od posła K. Gadowskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia

3 kwietnia 2019

Były u nas przedszkolaki i...

12 marca 2019

CZERWONE BERETY dziękują za szkolenie z zasad pierwszej pomocy

20 lutego 2019

Podziękowania od prezydent Jastrzębia-Zdroju

26 października 2018

Życzenia od Wojskowej Komisji Uzupełnień

16 października 2018

Obywatelka dziękuję naszym ratownikom

25 września 2018