Start Aktualności Odznaczenia dla naszych ratowników i dyspozytorów medycznych

Odznaczenia dla naszych ratowników i dyspozytorów medycznych

j. w.

DLA RATOWNIKÓW | 24 października 2016

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego 50 ratowników i dyspozytorów medycznych zostało w miniony piątek (21 bm.) uhonorowanych srebrnymi i brązowymi odznakami „Zasłużony dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach”.

Życzenia osobiście złożyła naszym ratownikom i dyspozytorom medycznym wicemarszałek województwa śląskiego Aleksandra Skowronek, a marszałek Wojciech Saługa przysłał list, w którym podkreśla odwagę i upór naszych ratowników w realizacji trudnej, ale satysfakcjonującej misji.

- Jestem pełen szacunku i uznania dla umiejętności oraz determinacji, z jaką ratownicy medyczni walczą o ludzkie zdrowie i życie, nierzadko w dramatycznych okolicznościach, a także pod silną presją czasu - napisał marszałek Wojciech Saługa w piśmie z życzeniami do dyrektora WPR w Katowicach, Artura Borowicza.

Życzenia przekazali nam także: poseł na Sejm RP, prof. Marian Zembala oraz śląski komendant wojewódzki PSP, nadbryg. Marek Rączka, wojskowy komendant uzupełnień w Gliwicach, ppłk dypl. Roman Nowogrodzki.

Osobiście w uroczystościach Dnia Ratownictwa Medycznego uczestniczyli m.in. Barbara Daniel, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, pełniąca również przewodnictwo Rady Społecznej WPR, także prof. dr hab. n. med. Krystyn Sosada, konsultant wojewódzki z dziedziny ratownictwa medycznego, ks. Michał Palowski, kapelan ratowników medycznych, ppłk Robert Kruz, dowódca 6 Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach, Dorota Kowalska, dyrektor PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim oraz Andrzej Szczeponek, wiceprzewodniczący Rady Społecznej WPR w Katowicach.

W Dniu Ratownictwa Medycznego dyrektor WPR w Katowicach, Artur Borowicz wręczył również uroczyście jedenastu pracownikom pogotowia dyplomy za wicemistrzostwo w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Śląskiego.

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Dostaliśmy taki list od śląskich strażaków

11 maja 2020

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019