Start Aktualności Koperta życia, czyli pomoc w... pierwszej pomocy

Koperta życia, czyli pomoc w... pierwszej pomocy

DLA PACJENTÓW | 22 lipca 2016

Nie zawadzi mieć takiej koperty w... lodówce.

W ramach Śląskiej Platformy Przeciw Nienawiści realizowana jest akcja Karta Życia na Śląsku. Jej inicjatorami są: Rzecznik Praw Obywatelskich, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Komendant Policji w Katowicach.

Celem Koperty Życia jest przede wszystkim pomoc osobom starszym, schorowanym, samotnym, czy z niepełnosprawnością, które ze względu na swój stan zdrowia nie zawsze są w stanie udzielić pełnej informacji służbom ratowniczym.

Koperta Życia to specjalna, plastikowa koperta, którą należy umieścić w widocznym miejscu w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie zawsze w domu i zarazem łatwo dostępne. Samą lodówkę należy oznaczyć naklejką. W Kopercie Życia osoby udzielające pierwszej pomocy znajdą informację o chorobach, przyjmowanych lekarstwach czy uczuleniach osoby ratowanej. Ważne jest też, aby podać dane osoby, którą powinno się zawiadomić np. o przewiezieniu pacjenta do szpitala.

Materiały Śląskiej Koperty Życia są do pobrania na stronach partnerów akcji: marszałka województwa śląskiego, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania od ORPiP

25 kwietnia 2019

Życzenia od posła K. Gadowskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia

3 kwietnia 2019

Były u nas przedszkolaki i...

12 marca 2019

CZERWONE BERETY dziękują za szkolenie z zasad pierwszej pomocy

20 lutego 2019

Podziękowania od prezydent Jastrzębia-Zdroju

26 października 2018

Życzenia od Wojskowej Komisji Uzupełnień

16 października 2018

Obywatelka dziękuję naszym ratownikom

25 września 2018