Start Aktualności Koperta życia, czyli pomoc w... pierwszej pomocy

Koperta życia, czyli pomoc w... pierwszej pomocy

DLA PACJENTÓW | 22 lipca 2016

Nie zawadzi mieć takiej koperty w... lodówce.

W ramach Śląskiej Platformy Przeciw Nienawiści realizowana jest akcja Karta Życia na Śląsku. Jej inicjatorami są: Rzecznik Praw Obywatelskich, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Komendant Policji w Katowicach.

Celem Koperty Życia jest przede wszystkim pomoc osobom starszym, schorowanym, samotnym, czy z niepełnosprawnością, które ze względu na swój stan zdrowia nie zawsze są w stanie udzielić pełnej informacji służbom ratowniczym.

Koperta Życia to specjalna, plastikowa koperta, którą należy umieścić w widocznym miejscu w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie zawsze w domu i zarazem łatwo dostępne. Samą lodówkę należy oznaczyć naklejką. W Kopercie Życia osoby udzielające pierwszej pomocy znajdą informację o chorobach, przyjmowanych lekarstwach czy uczuleniach osoby ratowanej. Ważne jest też, aby podać dane osoby, którą powinno się zawiadomić np. o przewiezieniu pacjenta do szpitala.

Materiały Śląskiej Koperty Życia są do pobrania na stronach partnerów akcji: marszałka województwa śląskiego, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019

Za pomoc w organizacji Dnia Dziecka w Rybniku

3 czerwca 2019