Start Aktualności Pojadą na mistrzostwa w ratownictwie medycznym

Pojadą na mistrzostwa w ratownictwie medycznym

j. w.

DLA RATOWNIKÓW | 14 czerwca 2016

Zespół ratownictwa medycznego WPR w Katowicach ze Stacji PR w Rybniku w pełnym składzie.

Ten dobry wynik umożliwia nam wysłanie drugiej drużyny Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach na tegoroczne mistrzostwa krajowe w ratownictwie medycznym, które odbędą się we wrześniu w Białymstoku.

Pierwsze trzy miejsca na dwadzieścia sześć ekip, które wystąpiły w Olsztynie zdobyli: Krakowskie Pogotowie Ratunkowe (1), SP ZOZ MSW im. sierżanta M. Załogi w Katowicach (2) i OLMEDICA z Olecka (3).

Ratownicy musieli zmierzyć się z siedmioma zadaniami: „Długa Gra”, „Zwycięstwo Daleków”, „Mrugnięcie”, „Wybór Amy”, „Dzwony Świętego Jana”, „Miasteczko Mercy” i „Bunt Cybermanów”. Ciekawe scenariusze zaskakiwały i zmuszały do kreatywnego działania.

- Wyzwanie podjęliśmy od dyspozytorki, u której wystąpił spadek poziomu cukru w czasie pracy i kluczem do rozwiązania zadania było przejęcie od niej obowiązków i właściwe poprowadzenie rozmowy z mężczyzną, który miał myśli samobójcze - opowiada Katarzyna Gęborska-Malach. - Kolejna próba sił miała miejsce w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, gdzie było dwóch postrzelonych poszkodowanych, a dalsza część zadania obejmowała strzelanie do tarczy pod okiem instruktora. Najwyżej oceniane było trafienie w prostokąt na środku tarczy.

Następnym zadaniem było wezwanie do zasłabnięcia, gdzie na miejscu zastaliśmy kobietę z udarem leżącą na ziemi i jej niepełnosprawne dziecko, z którym trzeba było nawiązać kontakt. Późniejsze zadania to ból w klatce piersiowej, który symulowali prawdziwi aktorzy miejscowej sceny teatralnej, nieprzytomne niemowlę na plebanii i wypadek motocyklisty z kierowcą auta osobowego. Po wstępnej segregacji poszkodowanych należało ustalić priorytety działania i w końcu ostatnie zadanie, którego ideą było rozdzielenie zespołu i jednoczesny triage poszkodowanych oraz przydzielanie miejsc chorym z wypadku masowego do różnych szpitali, dbając o to, by każdy otrzymał odpowiednią pomoc.

XIV Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym odbyły się w dniach 8-10 czerwca br. w Olsztynie.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019

Za pomoc w organizacji Dnia Dziecka w Rybniku

3 czerwca 2019