Start Aktualności Niezły wynik na mistrzostwach w ratownictwie medycznym

Niezły wynik na mistrzostwach w ratownictwie medycznym

j. w.

DLA PACJENTÓW DLA RATOWNIKÓW | 16 maja 2016

Nasz zespół ratowników medycznych w składzie: Piotr Izak, Grzegorz Adamus i Tomasz Dec z SPR Katowice - Szopienice, zajął ósme miejsce podczas VII Otwartych Mistrzostwach Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym.

Zawody odbywały się od 11 do 13 maja br. Wzięło w nich udział 25 drużyn z całej Polski. Pierwsze miejsce zajęła ekipa ratowników medycznych ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach. Zdobyła w sumie 357 punktów. Nasi ratownicy z 310 punktami na koncie okazali się najlepsi wśród zespołów z Polski południowej.

Lepsi byli od Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, SP ZOZ Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu i Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu.

Ratownicy zdobywali punkty w czterech zadaniach, w tym jedno było nocne o kryptonimie "Przypał". Odbywało się w Gimnazjum Nr 7 w Lublinie, gdzie przeprowadzono symulację zdarzenia z dużą liczbą poszkodowanych podczas dyskoteki.

Pierwsza dzienna konkurencja nosiła nazwę "Gruby". W Collegium Maximum Uniwersytetu Medycznego udzielano pomocy studentowi, który upadł ze schodów i doznał urazu czaszki.

Druga konkurencja o kryptonimie "Wielki Błękit" rozegrała się na miejscowym basenie. Ratownicy musieli udzielić pomocy mężczyźnie, u którego po zasłabnięciu stwierdzono zatrzymanie krążenia. W tym samym czasie drugi mężczyzna zaczął tonąć w wodzie i jeden z ratowników musiał go reanimować.

Trzecią konkurencję "Pokora torreadora" rozgrywano na terenie Areny Lublin. Na drodze dojazdowej karetka z dwugodzinnym noworodkiem w inkubatorze zderzyła się z przyczepą rolniczą. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został personel karetki. Należało więc zadysponować śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Lublina, który miał za zadanie kontynuować transport noworodka.

Organizatorami VII Otwartych Mistrzostw Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym było Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Lublinie i Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ.

Zajmując ósmą pozycję podczas mistrzostw w Lublinie nasi ratownicy zapewnili sobie awans do mistrzostw Polski w ratownictwie medycznym w Białymstoku.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019