Start Aktualności Niezły wynik na mistrzostwach w ratownictwie medycznym

Niezły wynik na mistrzostwach w ratownictwie medycznym

j. w.

DLA PACJENTÓW DLA RATOWNIKÓW | 16 maja 2016

Nasz zespół ratowników medycznych w składzie: Piotr Izak, Grzegorz Adamus i Tomasz Dec z SPR Katowice - Szopienice, zajął ósme miejsce podczas VII Otwartych Mistrzostwach Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym.

Zawody odbywały się od 11 do 13 maja br. Wzięło w nich udział 25 drużyn z całej Polski. Pierwsze miejsce zajęła ekipa ratowników medycznych ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach. Zdobyła w sumie 357 punktów. Nasi ratownicy z 310 punktami na koncie okazali się najlepsi wśród zespołów z Polski południowej.

Lepsi byli od Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, SP ZOZ Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu i Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu.

Ratownicy zdobywali punkty w czterech zadaniach, w tym jedno było nocne o kryptonimie "Przypał". Odbywało się w Gimnazjum Nr 7 w Lublinie, gdzie przeprowadzono symulację zdarzenia z dużą liczbą poszkodowanych podczas dyskoteki.

Pierwsza dzienna konkurencja nosiła nazwę "Gruby". W Collegium Maximum Uniwersytetu Medycznego udzielano pomocy studentowi, który upadł ze schodów i doznał urazu czaszki.

Druga konkurencja o kryptonimie "Wielki Błękit" rozegrała się na miejscowym basenie. Ratownicy musieli udzielić pomocy mężczyźnie, u którego po zasłabnięciu stwierdzono zatrzymanie krążenia. W tym samym czasie drugi mężczyzna zaczął tonąć w wodzie i jeden z ratowników musiał go reanimować.

Trzecią konkurencję "Pokora torreadora" rozgrywano na terenie Areny Lublin. Na drodze dojazdowej karetka z dwugodzinnym noworodkiem w inkubatorze zderzyła się z przyczepą rolniczą. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został personel karetki. Należało więc zadysponować śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Lublina, który miał za zadanie kontynuować transport noworodka.

Organizatorami VII Otwartych Mistrzostw Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym było Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Lublinie i Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ.

Zajmując ósmą pozycję podczas mistrzostw w Lublinie nasi ratownicy zapewnili sobie awans do mistrzostw Polski w ratownictwie medycznym w Białymstoku.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania od ORPiP

25 kwietnia 2019

Życzenia od posła K. Gadowskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia

3 kwietnia 2019

Były u nas przedszkolaki i...

12 marca 2019

CZERWONE BERETY dziękują za szkolenie z zasad pierwszej pomocy

20 lutego 2019

Podziękowania od prezydent Jastrzębia-Zdroju

26 października 2018

Życzenia od Wojskowej Komisji Uzupełnień

16 października 2018

Obywatelka dziękuję naszym ratownikom

25 września 2018