Start Aktualności Dwanaście nowych ambulansów

Dwanaście nowych ambulansów

j. w.

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 22 marca 2016

Każda z ambulansów to mały OIOM na kółkach.

Każdy ma pod maską silnik o pojemność 2143 cm sześc. i 120 KW. Po dwa ambulanse otrzymają stację w Zabrzu i Tychach, po jednym stacja w Katowicach - Tysiącleciu, Katowicach, Tarnowskich Górach - Kaletach, Mikołowie, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Gliwicach i Rybniku.

- Każda z ambulansów to mały OIOM na kółkach - wyjaśnia dyrektor WPR, Artur Borowicz. - Wszystkie są też skomputeryzowane.

Ambulanse są wyposażone m.in. w defibrylator LIFEPAK, pompę infuzyjną, ssak, respirator, pulsoksymetr, krzesełko kardiologiczne, materac próżniowy, kamizelkę KED, deskę, pasy, stabilizator, nosze zbierakowe, ładowarkę, reduktor. Tylko ten sprzęt medyczny do każdej karetki kosztuje około 110 tysięcy zł. Natomiast całość inwestycji wynosi 4 520.000 zł brutto.

Dodatkowo każdy ambulans posiada GPS. Mają one po pięć miejsc siedzących i jedno leżące.

Po dwa ambulanse otrzymają stację w Zabrzu i Tychach, po jednym stacja w Katowicach - Tysiącleciu, Katowicach, Tarnowskich Górach - Kaletach, Mikołowie, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Gliwicach i Rybniku.

Najnowocześniejsze są też nosze główne wraz z transporterem. Zapewniają one płynną regulację kąta nachylenia oparcia pod plecami do 90 stopni, regulację wysokości w sześciu poziomach, szybkie i bezpieczne łączenie transportera z noszami, system zabezpieczający przed wyjazdem transportera z ambulansu w przypadku niepełnego rozłożenia. Płyta pod materacem przystosowana jest do prowadzenia reanimacji.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania od ORPiP

25 kwietnia 2019

Życzenia od posła K. Gadowskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia

3 kwietnia 2019

Były u nas przedszkolaki i...

12 marca 2019

CZERWONE BERETY dziękują za szkolenie z zasad pierwszej pomocy

20 lutego 2019

Podziękowania od prezydent Jastrzębia-Zdroju

26 października 2018

Życzenia od Wojskowej Komisji Uzupełnień

16 października 2018

Obywatelka dziękuję naszym ratownikom

25 września 2018