Start Aktualności Dwanaście nowych ambulansów

Dwanaście nowych ambulansów

j. w.

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 22 marca 2016

Każda z ambulansów to mały OIOM na kółkach.

Każdy ma pod maską silnik o pojemność 2143 cm sześc. i 120 KW. Po dwa ambulanse otrzymają stację w Zabrzu i Tychach, po jednym stacja w Katowicach - Tysiącleciu, Katowicach, Tarnowskich Górach - Kaletach, Mikołowie, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Gliwicach i Rybniku.

- Każda z ambulansów to mały OIOM na kółkach - wyjaśnia dyrektor WPR, Artur Borowicz. - Wszystkie są też skomputeryzowane.

Ambulanse są wyposażone m.in. w defibrylator LIFEPAK, pompę infuzyjną, ssak, respirator, pulsoksymetr, krzesełko kardiologiczne, materac próżniowy, kamizelkę KED, deskę, pasy, stabilizator, nosze zbierakowe, ładowarkę, reduktor. Tylko ten sprzęt medyczny do każdej karetki kosztuje około 110 tysięcy zł. Natomiast całość inwestycji wynosi 4 520.000 zł brutto.

Dodatkowo każdy ambulans posiada GPS. Mają one po pięć miejsc siedzących i jedno leżące.

Po dwa ambulanse otrzymają stację w Zabrzu i Tychach, po jednym stacja w Katowicach - Tysiącleciu, Katowicach, Tarnowskich Górach - Kaletach, Mikołowie, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Gliwicach i Rybniku.

Najnowocześniejsze są też nosze główne wraz z transporterem. Zapewniają one płynną regulację kąta nachylenia oparcia pod plecami do 90 stopni, regulację wysokości w sześciu poziomach, szybkie i bezpieczne łączenie transportera z noszami, system zabezpieczający przed wyjazdem transportera z ambulansu w przypadku niepełnego rozłożenia. Płyta pod materacem przystosowana jest do prowadzenia reanimacji.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019

Za pomoc w organizacji Dnia Dziecka w Rybniku

3 czerwca 2019