Start Aktualności Nowa metodyka przedstawiania statystyki epidemicznej

Nowa metodyka przedstawiania statystyki epidemicznej

WPR

SARS-COV-2/COVID-19 DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 26 listopada 2020

Od początku epidemii, odkąd wojewódzkie sanepidy zaczęły przedstawiać statystykę zakażeń, hospitalizacji, zgonów itd. w związku z SARS-CoV-2/COVID-19, publikowaliśmy te dane. Od wtorku (24 listopada) sanepidy ich już nie przekazują. Statystykę prezentuje rządowa strona „Wykaz zarażeń koronawirusem SARS-CoV-2”.

Raportowanie w nowej odsłonie, lub metodyce, jest odmienne od poprzedniego.

Dotychczas Ministerstwo Zdrowia publikowało na swojej stronie mapę ze wszystkimi odnotowanymi zakażeniami od początku epidemii w każdym województwie. 

W nowej wersji mamy - przynajmniej na razie – przedstawione dane wyłącznie z dobowym bilansem. Brakuje także teraz informacji o ogniskach zakażeń w powiatach - te pojawiały się na stronach sanepidów. Wojewódzkie stacje sanitarno-epidemiologiczne nie podają od wtorku statystki covidowej. W ostatnich miesiącach, WSSE w Katowicach w dni powszednie przedstawiała je w okolicach 10:30. Dla przypomnienia: tak wyglądał raport z wojewódzkiego sanepidu.

Nowy sposób prezentacji, zapowiada resort, ma być stopniowo uzupełniany o dane historyczne oraz bieżące wykresy prezentujące przebieg epidemii. Bez danych historycznych nie można ocenić trendów zmian w liczbie wykonanych testów, udziale wyników pozytywnych, jak i liczbie zgonów.

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania dla ZRM S04 24 :-)

3 grudnia 2020

POBIERZ poradnik ćwiczeń dla pocovidowców i WYDRUKUJ

10 listopada 2020

Od Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach

3 listopada 2020

Z okazji DRM od Komendy Wojewódzkiej Policji

16 października 2020

Strażacy ratownikom z okazji DRM

15 października 2020

Prezydent Katowic z życzeniami dla ratowników

15 października 2020

Życzenia na DRM od wiceministra zdrowia

15 października 2020