skala powiększenia 100% wielkość czcionki 100%
Start Aktualności Jakie będą kolejne „bardziej drastyczne” obostrzenia?

Jakie będą kolejne „bardziej drastyczne” obostrzenia?

WPR, Rzeczpospolita

SARS-COV-2/COVID-19 DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 23 października 2020

Sytuacja jest bardzo poważna i wydaje mi się, że jest już przestrzeń na kolejne obostrzenia, bardziej drastyczne, które spowodują, że wyhamujemy – przyznał (23 października) dziennikowi „Rzeczpospolita” minister zdrowia Adam Niedzielski. W jego ocenie wydolność systemu opieki zdrowotnej jest priorytetowa.

Optymizmu minister zdrowia nie zasiewa. Jeśli w najbliższych dniach nie będzie ubywało wykrytych zarażeń SARS-CoV-2, to „w przyszłym tygodniu musimy się liczyć z tym, że średnia liczba zachorowań będzie wynosiła około 15 tysięcy przypadków dziennie”. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że minister Niedzielski mówiąc o „średniej liczbie”, myśli najpewniej o zdiagnozowanych pozytywnie w kierunku obecności SARS-CoV-2. Większość z tych osób przechodzi chorobę bezobjawowo.

A zatem jeśli taka liczba nadal będzie „rosła wykładniczo, to w następnym tygodniu możemy skończyć z liczbą 20 tysięcy dziennie. Mam jednak nadzieję, że ten scenariusz nie będzie się realizował - powoli powinien się pojawiać efekt obostrzeń. Mówię o tych wprowadzonych półtora tygodnia temu, czyli przede wszystkim maseczki, które funkcjonują w całym kraju” - podkreślił Adam Niedzielski.

 


Zdaniem ministra zdrowia (czytaj: jego doradców z zakresu wirusologii) est zbyt wcześnie, by mówić o szansie na wypłaszczenie się krzywej zachorowań, raczej powoli ta dynamika wykładniczego wzrostu będzie malała. Z rządowej analizy scenariusza dla wzrostu liniowego zakażeń wynika,że w przyszłym tygodniu będzie 13,5 tysiąca średnio dziennie.

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

POBIERZ poradnik ćwiczeń dla pocovidowców i WYDRUKUJ

10 listopada 2020

Od Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach

3 listopada 2020

Z okazji DRM od Komendy Wojewódzkiej Policji

16 października 2020

Strażacy ratownikom z okazji DRM

15 października 2020

Prezydent Katowic z życzeniami dla ratowników

15 października 2020

Życzenia na DRM od wiceministra zdrowia

15 października 2020

Z Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa życzenia na DRM

15 października 2020