skala powiększenia 100% wielkość czcionki 100%
Start Aktualności Na niebie pojawią się ODRZUTOWI RATOWNICY, jeszcze w tym wieku

Na niebie pojawią się ODRZUTOWI RATOWNICY, jeszcze w tym wieku

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 1 października 2020

 

Co przyniesie przyszłość w ratownictwie? Tego możemy się domyślać, choć każdego roku w branży medycznej pojawiają się tak przełomowe wynalazki i nowości technologiczne, że stwierdzić mogę jedno: przyszłość dzieje się już teraz, na naszych oczach! Kolejną nowinką testowaną na ratunkowym rynku jest…kombinezon odrzutowy! - informuje Grzesiek z blogu ratowniczy.pl

Jet Suit Paramedic (odrzutowy kostium paramedyka). Tak się nazywa to ustrojstwo. Ów Jet Suit to system bazujący na pięciu mini silnikach odrzutowych. Jeden z nich wbudowany jest w „plecak” ubierany przez ratownika, a cztery pozostałe zlokalizowane są na przedramionach – po dwa na każdym.

Odrzutowy ratownik, w ramach testu prowadzonego w warunkach górskich, dotarł do poszkodowanego w 90 sekund. Gdyby zdążał do niego z tzw. buta, zajęłoby mu to 25 minut. Jak widać na załączonym obrazku, ratownik wzbija się wysoko ponad poziom zero. Przypomnijmy, że podobne rozwiązania po raz pierwszy pojawiły się w wojsku, w USA. Było to w latach siedemdziesiątych. Publicznie odrzutowy plecack zaprezentowano z okazji otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles, w 1988 r.

Raczej nie należy spodziewać się, by odrzutowi ratownicy masowo pojawili się na niebie, nie tylko w Polsce, ale nawet i w Wielkiej Brytanii.

 

Więcej o wynalazku, który zrewolucjonizuje (z pewnością w TYM WIEKU) systemy ratownictwa medycznego w całym świecie na blogu ratowniczy.net.

 

 

 

 

 

 

 

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

POBIERZ poradnik ćwiczeń dla pocovidowców i WYDRUKUJ

10 listopada 2020

Od Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach

3 listopada 2020

Z okazji DRM od Komendy Wojewódzkiej Policji

16 października 2020

Strażacy ratownikom z okazji DRM

15 października 2020

Prezydent Katowic z życzeniami dla ratowników

15 października 2020

Życzenia na DRM od wiceministra zdrowia

15 października 2020

Z Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa życzenia na DRM

15 października 2020