Start Aktualności Bądź współtwórcą Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Bądź współtwórcą Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

UMWŚ, WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 9 września 2020

9 września o północy rozpoczęło się głosowanie w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego (MBO). Mieszkańcy regionu mogą głosować na zgłoszone projekty do 23 września.

Wystarczy wejść na tę stronę internetową. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy województwa. Można wybierać spośród 90 zadań dopuszczonych do głosowania. Jego wyniki poznamy w październiku.

Zasady głosowania są proste. „Każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje w sumie 4 punkty – 1 dla zadań zgłoszonych w puli wojewódzkiej oraz 3 dla zadań zgłoszonych w pulach podregionalnych. Głosować można tylko jeden raz – podczas jednej sesji logowania należy przyznać wszystkie punkty. Dodatkowo przypominamy, że od głosującego zależy, czy odda 3 punkty na jedno zadanie, czy podzieli je na dwa lub trzy zadania” - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Podczas głosowania należy podać swoje dane osobowe (PESEL, imię i nazwisko, imię matki, na podstawie których weryfikowana będzie poprawność głosowania, tak aby każdy mieszkaniec głosował raz) oraz numer telefonu, na który zostanie przesłany kod weryfikujący. Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie-panelu do głosowania.

By oddać głos, należy wykonać 4 proste kroki.

KROK 1 – wybierz zadania, przydzielając im odpowiednią liczbę punktów (1 punkt na zadania wojewódzkie, od 1 do 3 punktów na zadanie/zadania z dowolnych podregionów). W panelu dostępne są informacje o zadaniach (tytuł, kod, proponowana lokalizacja, szacowany koszt, skrócony opis przygotowany przez autora zadania)

KROK 2 – uwierzytelnij się, podając swoje dane (imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki, numer telefonu).

KROK 3 – potwierdź swój wybór, klikając WYŚLIJ

KROK 4 – zatwierdź oddawane głosy, wpisując kod, który otrzymasz SMS-em na wskazany numer telefonu oraz klikając ZATWIERDŹ. Na każdy numer telefonu można otrzymać do pięciu kodów weryfikujących (liczą się kody wykorzystane do zatwierdzenia głosowania)

Po zatwierdzeniu nie będzie możliwości zmiany decyzji lub ponownego głosowania. Ważne! Zgodnie z Regulaminem Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego o wyborze zadań do realizacji decydują mieszkańcy województwa w drodze głosowania. Realizowane będą zadania wybrane przez mieszkańców, czyli takie, na które oddany będzie co najmniej jeden głos.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i jego zarząd serdecznie zachęcają wszystkich pracowników Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach do uczestnictwa w aktywnym tworzeniu II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W I edycji MBO między 12 a 30 listopada odnotowano 23 683 ważne głosowania. Do realizacji wybrano cztery zadania wojewódzkie oraz 39 w siedmiu podregionach.

 

 

 czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania dla ZRM S04 24 :-)

3 grudnia 2020

POBIERZ poradnik ćwiczeń dla pocovidowców i WYDRUKUJ

10 listopada 2020

Od Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach

3 listopada 2020

Z okazji DRM od Komendy Wojewódzkiej Policji

16 października 2020

Strażacy ratownikom z okazji DRM

15 października 2020

Prezydent Katowic z życzeniami dla ratowników

15 października 2020

Życzenia na DRM od wiceministra zdrowia

15 października 2020