Start Aktualności WPR konsekwentnie promuje KOPERTĘ ŻYCIA

WPR konsekwentnie promuje KOPERTĘ ŻYCIA

WPR

DLA PACJENTÓW | 7 lipca 2017

Fot.: WPR

Tę kopertę należy umieścić w widocznym miejscu w lodówce, a na niej przykleić magnetyczną plakietkę „tu jest KOPERTA ŻYCIA”, a drugą – na drzwiach od wewnętrznej strony - radzi Artur Borowicz

Informacja ma swoją cenę. Czasem zależy od niej czyjeś życie. Mówił o tym ARTUR BOROWICZ, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, seniorom w Bielsku-Białej. 7 lipca 2017 r. w tym mieście zorganizowano trzecią wojewódzką edycję Senioraliów.

Zasadniczym celem tej wielowątkowej imprezy jest promowanie KOPERTY ŻYCIA, akcji autorstwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Rzecznika Praw Obywatelskich i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

– Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe aktywnie wspiera tę inicjatywę. KOPERTA ŻYCIA to zbiór podstawowych informacji przydatnych w sytuacjach ratowania życia – przypomina dyrektor Borowicz.

KOPERTA ŻYCIA jest plastikowa. W niej jest naklejka informacyjna przylepna i magnesowa oraz karta informacyjna. Ta zawiera m.in. dane o kontaktach do najbliższych osób, informacje o chorobach zdiagnozowanych przez lekarza u posiadacza, uczuleniach na leki, pokarmy, przyjmowanych lekach i innych istotne informacje, które „mogą mieć znaczenie w przypadku konieczności zabrania pacjenta do szpitala”.

– Tę kopertę należy umieścić w widocznym miejscu w lodówce, a na niej przykleić magnetyczną plakietkę „tu jest KOPERTA ŻYCIA”, a drugą – na drzwiach od wewnętrznej strony – instruował w Bielsku-Białej seniorów dyrektor Borowicz.

Z kilkunastominutowego instruktażu seniorzy dowiedzieli się, jak należy zawiadomić pogotowie o tym, że ktoś potrzebuje pomocy, jak babcia ma zachować się, kiedy wnuczka, będąca pod jej opieką, zakrztusiła się, co zrobić, gdy w podobnej sytuacji znalazła się starsza osoba. Po instruktażu seniorzy mogli poćwiczyć na manekinie procedurę ratowanie wnuczki, która zakrztusiła się i potrzebuje pomocy.

 

Więcej o inicjatywach dla seniorów na stronie internetowej Śląskie dla Seniorów.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania od ORPiP

25 kwietnia 2019

Życzenia od posła K. Gadowskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia

3 kwietnia 2019

Były u nas przedszkolaki i...

12 marca 2019

CZERWONE BERETY dziękują za szkolenie z zasad pierwszej pomocy

20 lutego 2019

Podziękowania od prezydent Jastrzębia-Zdroju

26 października 2018

Życzenia od Wojskowej Komisji Uzupełnień

16 października 2018

Obywatelka dziękuję naszym ratownikom

25 września 2018