Start Aktualności Otwarcie miejsca stacjonowania w Świętochłowicach

Otwarcie miejsca stacjonowania w Świętochłowicach

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 30 lipca 2015

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach kończy kolejną ważną inwestycję.

W czwartek 30 lipca w Świętochłowicach oddano do użytku nowe miejsce stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego. Koszt inwestycji to blisko 2,5 mln zł. Nowe miejsce stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego zlokalizowane jest przy ulicy Szkolnej 26. Poprzednie znajdowało się obok, na posesji przy ul. Szkolnej 24. Budynek nie nadawał się jednak do dalszego użytkowania ze względu na zły stan techniczny.

Nowe miejsce stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego w Świętochłowicach to jednopiętrowy budynek o powierzchni 196 m2. Przeznaczone jest dla dwóch zespołów ratownictwa medycznego, z możliwością rozszerzenia o kolejny zespół. Ma trzy stanowiska garażowe. Budynek jest klimatyzowany i monitorowany. W systemie zmianowym pracować będą w nim łącznie 24 osoby.

Miejsce stacjonowania podlega organizacyjnie Stacji Pogotowia Ratunkowego w Chorzowie – Obszar Działania Chorzów. - To dla tego obszaru ważna inwestycja. Zespoły ratownictwa medycznego ze Świętochłowic obsługują teren całego 53-tysięcznego miasta, jednego z najgęściej zaludnionych 
w regionie. W nowym budynku poprawią się też warunki i komfort pracy naszych ratowników – mówi Artur Borowicz, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Budowa rozpoczęła się pod koniec lipca 2014 roku, a zakończyła, łącznie z odbiorami, 2 lipca 2015 roku, 2 miesiące przed terminem. Inwestycja została sfinansowana w całości ze środków Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Całkowity koszt, łącznie z zakupem miejskiej działki, wyniósł 2 454 569,63 zł. Projekt opracowany został przez Architektoniczne Biuro Projektów „AB-PROJEKT” w Tychach. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych „Śląsk” w Katowicach.

To kolejna ważna inwestycja Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w ostatnim czasie. Wcześniej oddano mi. in. do użytku nowy budynek Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gliwicach, miejsce stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego w Katowicach – Kostuchnie, gruntownie odremontowano także miejsce stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego oraz dyspozytornię w Katowicach - Szopienicach, a także odremontowano Staję Pogotowia Ratunkowego w Pszczynie.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli przedstawiciele Sejmu z Poseł na Sejm RP Danutą Pietraszewską, administracji rządowej z wicewojewodą śląskim Gabrielą Lenartowicz, Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego z wicemarszałkiem Aleksandrą Skowronek i Dyrektorem Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Barbarą Daniel, prezydentem Świętochłowic Dawidem Kostempskim oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach Marek Palka oraz liczni zaproszeni goście.

GALERIA (zdjęć: 6)

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019

Za pomoc w organizacji Dnia Dziecka w Rybniku

3 czerwca 2019