Start Aktualności Samorząd wojewódzki ze wsparciem dla pracowników DPS-ów

Samorząd wojewódzki ze wsparciem dla pracowników DPS-ów

WPR

SARS-COV-2/COVID-19 DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 29 czerwca 2020

Uczestniczący w walce z epidemią SARS-CoV-2, otrzymają do wynagrodzeń dodatki. Utworzone zostaną miejsca czasowego pobytu dla mieszkańców DPS-ów wracających ze szpitali i kandydatów na mieszkańców domów pomocy społecznej.

Na te dwa zadania samorząd wojewódzki przeznaczy 29,4 mln zł.

– Walka z koronawirusem toczy się na wielu frontach. Chcemy wesprzeć pracowników domów pomocy społecznej, działających w naszym województwie, którzy w sposób niewidoczny dla społeczeństwa, każdego dnia zmagają się z epidemią COVID-19, ryzykując własne zdrowie – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Samorządowi udało się pozyskać wsparcie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W ramach projektu zrealizowane zostaną dwa zadania. Pierwsze polegać będzie na wypłacie dodatków do wynagrodzeń dla pracowników domów pomocy społecznej, którzy są zaangażowani w walkę i przeciwdziałanie COVID-19. Drugie z zadań jest rozwiązaniem nowatorskim i ma polegać na utworzeniu miejsc czasowego pobytu dla mieszkańców domów pomocy społecznej, wracających ze szpitali i kandydatów na mieszkańców DPS.

– Zadanie w zakresie prowadzenia miejsc czasowego pobytu jest rozwiązaniem nowatorskim i odpowiedzią władz regionu na oczekiwania samorządów lokalnych, w zakresie konieczności prowadzenia takich działań. Ta współpraca samorządów w województwie układa się bardzo dobrze, dlatego mamy konkretne efekty – podkreśla Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Projekt będzie realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego, a nabór wniosków zostanie ogłoszony w pierwszych dniach lipca.

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania dla ZRM S04 24 :-)

3 grudnia 2020

POBIERZ poradnik ćwiczeń dla pocovidowców i WYDRUKUJ

10 listopada 2020

Od Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach

3 listopada 2020

Z okazji DRM od Komendy Wojewódzkiej Policji

16 października 2020

Strażacy ratownikom z okazji DRM

15 października 2020

Prezydent Katowic z życzeniami dla ratowników

15 października 2020

Życzenia na DRM od wiceministra zdrowia

15 października 2020