Start Aktualności Senioralia, czyli senior aktywny, senior zdrowy

Senioralia, czyli senior aktywny, senior zdrowy

WPR

DLA PACJENTÓW | 29 sierpnia 2017

Fot.: WPR

Senioralia w Jaworznie dobrze wpisały się w program „Śląskie dla Seniora”.

To była udana impreza. Tym razem w Jaworznie. 28 sierpnia 2017 r. dopisała pogoda, dopisali adresaci tej edycji Senioraliów - największej w województwie śląskim imprezy dedykowanej grupie 65+. Było o zdrowiu i aktywności, bo jak powiedział Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego, seniorzy potrafią dbać o siebie.

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach miało w niej swój skromny udział. Jego dyrektor, Artur Borowicz, przekazał seniorom nieco porad o tym, jak zachować się w sytuacjach, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Ratownicy WPR w Katowicach sprawdzili się w praktyce i w teorii. Mieli kilka, na szczęście niegroźnych interwencji. Instruowali chętnych, jak udzielić pierwszej pomocy.

W strefie zdrowia lekarze specjaliści także radzili, badali i przeprowadzali drobne zabiegi. Kolejka do spirobusu, kardiobusu i osteobusu była długa. Można było sobie za darmo sprawić masaż relaksacyjny głowy i karku, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi. Pensjonariusze domów pomocy społecznej pokazali, że gdy się ma 65+, to nadal można być aktywnym. Dietetycy radzili, jak dobrze się odżywiać.

W strefie aktywności i relaksu było rozrywkowo: pilates, zumba, nordic walking oraz warsztaty z artystami Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Można było wziąć szybkie lekcje ze sztuki makijażu, fryzjerstwa itp.

Senioralia to największa impreza w Śląskiem skierowana do grupy wiekowej 65+. Jej inicjatorem jest marszałek województwa śląskiego. Organizowana jest w co większych miastach województwa. Ta w Jaworznie również dobrze wpisała się w program „Śląskie dla Seniora”.

GALERIA (zdjęć: 15)

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Za pomoc w organizacji pikniku chorzowskiego Sanepidu

24 lipca 2019

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019