Start Aktualności Senioralia, czyli senior aktywny, senior zdrowy

Senioralia, czyli senior aktywny, senior zdrowy

WPR

DLA PACJENTÓW | 29 sierpnia 2017

Fot.: WPR

Senioralia w Jaworznie dobrze wpisały się w program „Śląskie dla Seniora”.

To była udana impreza. Tym razem w Jaworznie. 28 sierpnia 2017 r. dopisała pogoda, dopisali adresaci tej edycji Senioraliów - największej w województwie śląskim imprezy dedykowanej grupie 65+. Było o zdrowiu i aktywności, bo jak powiedział Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego, seniorzy potrafią dbać o siebie.

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach miało w niej swój skromny udział. Jego dyrektor, Artur Borowicz, przekazał seniorom nieco porad o tym, jak zachować się w sytuacjach, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Ratownicy WPR w Katowicach sprawdzili się w praktyce i w teorii. Mieli kilka, na szczęście niegroźnych interwencji. Instruowali chętnych, jak udzielić pierwszej pomocy.

W strefie zdrowia lekarze specjaliści także radzili, badali i przeprowadzali drobne zabiegi. Kolejka do spirobusu, kardiobusu i osteobusu była długa. Można było sobie za darmo sprawić masaż relaksacyjny głowy i karku, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi. Pensjonariusze domów pomocy społecznej pokazali, że gdy się ma 65+, to nadal można być aktywnym. Dietetycy radzili, jak dobrze się odżywiać.

W strefie aktywności i relaksu było rozrywkowo: pilates, zumba, nordic walking oraz warsztaty z artystami Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Można było wziąć szybkie lekcje ze sztuki makijażu, fryzjerstwa itp.

Senioralia to największa impreza w Śląskiem skierowana do grupy wiekowej 65+. Jej inicjatorem jest marszałek województwa śląskiego. Organizowana jest w co większych miastach województwa. Ta w Jaworznie również dobrze wpisała się w program „Śląskie dla Seniora”.

GALERIA (zdjęć: 15)

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019