Start Aktualności Uczymy ratować w tyskiej czterdziestce

Uczymy ratować w tyskiej czterdziestce

j. w.

DLA PACJENTÓW | 4 maja 2015

W SP nr 40 w Tychach został ogłoszony konkurs plastyczny na wizerunek misia ratownika medycznego.

Od czternastu lat w Szkole Podstawowej nr 40 w Tychach organizowana jest akcja pomocy dzieciom „Uśmiech dziecka”. I tym razem, 27 kwietnia br. wzięli w niej udział ratownicy medyczni WPR.

Przez wiele lat uczniowie zbierali maskotki, które przekazywali potem do tyskich, pszczyńskich i katowickich karetek pogotowia. Taki miś - ratownik miał „pomagać“ ratownikom w nawiązaniu kontaktu z poszkodowanym dzieckiem, łagodzić jego stres i odwracać uwagę od tragedii.

Od dwóch lat tyski „miś ratownik” zmienił formę. Ogłoszono bowiem konkurs na plastyczny jego projekt. Najciekawsze zostały wydrukowane w postaci naklejek. Ratownicy wręczają go teraz chorym dzieciom.

Podczas spotkania w szkole ratownicy medyczni ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tychach, Tomasz Wyrobek i Łukasz Kuśnierz zaprezentowali dzieciom profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego oraz sprzęt ratowniczy znajdujący się na wyposażeniu karetki pogotowia. Uczniowie mieli okazję przećwiczyć swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, m.in. resuscytację krążeniowo oddechową oraz obejrzeć wnętrze karetki pogotowia. Takie ćwiczenia są systematycznie prowadzone wśród młodzieży „czterdziestki“ już od kilku lat.

Impreza zapoczątkowała w szkole tydzień pod hasłem „Ratujemy, uczymy ratować”. Wszystkie klasy miały zorganizowane warsztaty, podczas których każdy uczeń przećwiczył udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

W tym roku akcję edukacyjne z zakresu ratownictwa medycznego zorganizowały nauczycielki tyskiej Szkoły Podstawowej nr 40 w Zespole Szkół nr 9 w Tychach, Aleksandra Hryniewiecka i Urszula Pełka.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019

Za pomoc w organizacji Dnia Dziecka w Rybniku

3 czerwca 2019