Start Aktualności Miło jest usłyszeć dobre słowo – RATOWNICY też dziękują  

Miło jest usłyszeć dobre słowo – RATOWNICY też dziękują  

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 6 kwietnia 2020

– Po prostu, nie wiem, co powiedzieć. Ten list jest wzruszający. Miło, gdy nasza praca jest doceniana. Takie słowa są budujące, dopingujące w naszej pracy. Dziękujemy! – kwituje krótko, Michał Kucap, wojewódzki koordynator medyczny i ratownik WPR w Katowicach. O co chodzi? Oto list, który przyszedł od państwa Z do Pogotowia w poniedziałek, 6 kwietnia.

„Szanowni Państwo. Chciałam bardzo podziękować wszystkim, czyli przede wszystkim Panom Ratownikom z oddziału ratunkowego w Katowicach-Kostuchna oraz Pani Dyspozytor, która przyjmowała zgłoszenie o godz. 2.30-3.00 ,w nocy z piątku na sobotę,dnia 27/28 marca,2020, na ulicę Stabika w Piotrowicach. Panowie Ratownicy, którzy bardzo szybko przyjechali do mojego męża (gwałtowne zawroty głowy plus również gwałtowne torsje i kompletny brak równowagi, nawet w pozycji siedzącej!), byli nie tylko profesjonalni, ale i bardzo ludzcy, logiczni.

Jestem, im ogromnie wdzięczna za ich spokój, cierpliwość, dokładność, ale też wyrozumiałość dla mojej paniki i przerażenia. W końcu mój mą, mimo swoich 65 lat, nie był nigdy chory, nie licząc lekkiego nadciśnienia, i jest bardzo sprawny. Jeden z Panów pomógł mi nawet uruchomić drukarkę, gdy było trzeba skopiować dokumenty, a mnie trzęsły się ręce ze zdenerwowania.

Po ok. 40-50 min. różnych zabiegów, gdy symptomy nie ustawały a wskazywały na coś poważnego (moje domysły!), zawieźli męża do Szpitala w Ochojcu, gdzie na SOR był również zaopiekowany wzorowo i przebadany dokładnie, co wykluczyło poprzednie obawy. Jeszcze raz bardzo dziękując, życzymy zdrowia, wytrzymałości i satysfakcji, w tej niezwykle trudnej służbie, i wielu uratowanych,zadowolonych ale i odpowiedzialnych, pacjentów”.

Państwu Z., jak wszystkim innym, życzymy zdrowia w tych niezdrowych czasach, a i później również. 

 

 

 

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Dostaliśmy taki list od śląskich strażaków

11 maja 2020

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019