Start Aktualności WPR w Katowicach DZIĘKUJE wszystkim za wszelką POMOC!

WPR w Katowicach DZIĘKUJE wszystkim za wszelką POMOC!

WPR

SARS-COV-2/COVID-19 DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 23 marca 2020

Fot.: WPR

DZIĘKUJEMY!

„Strażacy ochotnicy z OSP Makoszowy postanowili wesprzeć walkę z koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. Strażacy zapraszają wszystkie służby w oznakowanych samochodach straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, policji, straży miejskiej, straży granicznej itp. do ich remizy (ul. Daleka 1 Zabrze Makoszowy) na nieodpłatne ozonowanie pojazdów służb. Strażacy posiadają na swoim wyposażeniu generator ozonu VAIRO-8030 10G o wydajności 10G/h”.

Codziennie spotykamy się z różnoraką pomocą adresowaną do i dla ratowników medycznych WPR w Katowicach. Trudno wymienić wszystkich darczyńców i wyliczyć z jubilerską dokładnością, KTO i CO. Prosimy o wybaczenie. DOPISUJCIE w komentarzach na naszym FB KTO i CO.

– Powiem tak po prostu: dziękujemy! – sumuje po żołniersku Michał Kucap, kierownik Szkoły Ratownictwa WPR w Katowicach.

Jeśli już mowa o żołnierzach, to trzeba nadmienić o ich zaangażowaniu w rzeczoną pomoc.

– 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnych wspiera WPR w Katowicach pomocą psychologów interwencyjnych, mogą z niej korzystać wszyscy członkowie ZRM. Ratownicy medyczni, lekarze i pielęgniarki mają do wsparcia dostęp przez całą dobę przez rozmowę telefoniczną, wideorozmowę lub spotkanie w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym Katowicach lub na terenie jednostki wojskowej w Gliwicach – dodaje Michał Kucap.

Wojsko kojarzy się (też) z butami. I tu mamy informację o nietuzinkowym darczyńcy. Firma „Protektor” z Lublina przekazała nam 300 par butów taktycznych, certyfikowanych. Bezpośrednio nie mogła ich podarować, to za pośrednika wybrała warszawską Fundację Iskierka.

– Mam tam znajomą, więc zasugerowałem, że taki dar może trafić do WPR. Nie dlatego, że nie mamy butów, ale dlatego, że jak te, które mamy zniszczą się, to będą nowe, a pieniądze które trzeba byłoby przeznaczyć na zakup nowych, można będzie wydać na coś innego. Poza tym te buty to najlepsze na rynku. I od polskiego producenta – podkreśla Jacek Wawrzynek, ratownik medyczny WPR i wykładowca na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

– Uznaliśmy , że ratownicy medyczni są osobami działającymi na pierwszej linii frontu i chcemy ich wesprzeć w codziennej służbie. Stąd też ta darowizna. To dobrze, że coraz więcej firm solidarnie wspiera szpitale i personel medyczny. To ciężki czas. Musimy sobie pomagać. Jednocześnie zachęcamy kolejnych przedsiębiorców, do podobnych działań – podkreśla Tomasz Malicki, prezes Grupy Protektor SA.

Inny przykład pomocy udzielanej w sprzęcie. Do WPR trafiły 4 respiratory mobilne MEDITECH. Dała je za darmo firma Leardal Medical. Są przeznaczone dla pacjentów ważących więcej niż 20 kg, czyli w praktyce od 6. roku wzwyż. Z tym sprzętem jest podobnie, jak ze wspomnianymi butami. Epidemia minie, sprzęt będzie służył. Zaoszczędzone pieniądze będzie można wydatkować na inne zakupy.

Bardzo przydatna jest pomoc w ozonowaniu i dezynfekowaniu ambulansów. To nie jest tylko kwestia oszczędności pieniędzy (patrz wyżej), ale i czasu, który teraz ma swoją cenę. Taką społeczną pomoc świadczy, m.in. Autoexpress Kulik z Rybnika.

Każda pomoc (ta duża, ta średnia i mała) świadczona przez wielu, wielu ludzi z wielu firm, organizacji, stowarzyszeń fundacji itp. jest CENNA. Ratownicy dostają darmowe jedzenie i napoje. Nawet takie gesty, jak pierwszeństwo dla nich w kolejkach za czymś tam lub do czego, mają WIELKIE znaczenie. Nie chcemy popadać w jakiś patos, ale SOLIDARYZM, teraz ma terapeutyczne znaczenie w czasie epidemii.

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Dostaliśmy taki list od śląskich strażaków

11 maja 2020

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019