Start Aktualności WPR w Katowicach DZIĘKUJE wszystkim za wszelką POMOC!

WPR w Katowicach DZIĘKUJE wszystkim za wszelką POMOC!

WPR

SARS-COV-2/COVID-19 DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 23 marca 2020

Fot.: WPR

DZIĘKUJEMY!

„Strażacy ochotnicy z OSP Makoszowy postanowili wesprzeć walkę z koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. Strażacy zapraszają wszystkie służby w oznakowanych samochodach straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, policji, straży miejskiej, straży granicznej itp. do ich remizy (ul. Daleka 1 Zabrze Makoszowy) na nieodpłatne ozonowanie pojazdów służb. Strażacy posiadają na swoim wyposażeniu generator ozonu VAIRO-8030 10G o wydajności 10G/h”.

Codziennie spotykamy się z różnoraką pomocą adresowaną do i dla ratowników medycznych WPR w Katowicach. Trudno wymienić wszystkich darczyńców i wyliczyć z jubilerską dokładnością, KTO i CO. Prosimy o wybaczenie. DOPISUJCIE w komentarzach na naszym FB KTO i CO.

– Powiem tak po prostu: dziękujemy! – sumuje po żołniersku Michał Kucap, kierownik Szkoły Ratownictwa WPR w Katowicach.

Jeśli już mowa o żołnierzach, to trzeba nadmienić o ich zaangażowaniu w rzeczoną pomoc.

– 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnych wspiera WPR w Katowicach pomocą psychologów interwencyjnych, mogą z niej korzystać wszyscy członkowie ZRM. Ratownicy medyczni, lekarze i pielęgniarki mają do wsparcia dostęp przez całą dobę przez rozmowę telefoniczną, wideorozmowę lub spotkanie w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym Katowicach lub na terenie jednostki wojskowej w Gliwicach – dodaje Michał Kucap.

Wojsko kojarzy się (też) z butami. I tu mamy informację o nietuzinkowym darczyńcy. Firma „Protektor” z Lublina przekazała nam 300 par butów taktycznych, certyfikowanych. Bezpośrednio nie mogła ich podarować, to za pośrednika wybrała warszawską Fundację Iskierka.

– Mam tam znajomą, więc zasugerowałem, że taki dar może trafić do WPR. Nie dlatego, że nie mamy butów, ale dlatego, że jak te, które mamy zniszczą się, to będą nowe, a pieniądze które trzeba byłoby przeznaczyć na zakup nowych, można będzie wydać na coś innego. Poza tym te buty to najlepsze na rynku. I od polskiego producenta – podkreśla Jacek Wawrzynek, ratownik medyczny WPR i wykładowca na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

– Uznaliśmy , że ratownicy medyczni są osobami działającymi na pierwszej linii frontu i chcemy ich wesprzeć w codziennej służbie. Stąd też ta darowizna. To dobrze, że coraz więcej firm solidarnie wspiera szpitale i personel medyczny. To ciężki czas. Musimy sobie pomagać. Jednocześnie zachęcamy kolejnych przedsiębiorców, do podobnych działań – podkreśla Tomasz Malicki, prezes Grupy Protektor SA.

Inny przykład pomocy udzielanej w sprzęcie. Do WPR trafiły 4 respiratory mobilne MEDITECH. Dała je za darmo firma Leardal Medical. Są przeznaczone dla pacjentów ważących więcej niż 20 kg, czyli w praktyce od 6. roku wzwyż. Z tym sprzętem jest podobnie, jak ze wspomnianymi butami. Epidemia minie, sprzęt będzie służył. Zaoszczędzone pieniądze będzie można wydatkować na inne zakupy.

Bardzo przydatna jest pomoc w ozonowaniu i dezynfekowaniu ambulansów. To nie jest tylko kwestia oszczędności pieniędzy (patrz wyżej), ale i czasu, który teraz ma swoją cenę. Taką społeczną pomoc świadczy, m.in. Autoexpress Kulik z Rybnika.

Każda pomoc (ta duża, ta średnia i mała) świadczona przez wielu, wielu ludzi z wielu firm, organizacji, stowarzyszeń fundacji itp. jest CENNA. Ratownicy dostają darmowe jedzenie i napoje. Nawet takie gesty, jak pierwszeństwo dla nich w kolejkach za czymś tam lub do czego, mają WIELKIE znaczenie. Nie chcemy popadać w jakiś patos, ale SOLIDARYZM, teraz ma terapeutyczne znaczenie w czasie epidemii.

 

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019