Start Aktualności Uwaga, są już e-Recepty na smartfony Apple

Uwaga, są już e-Recepty na smartfony Apple

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 10 lutego 2020

Fot.: WPR

E-recepta to niejedyny powód, dla którego każdy pacjent ze smartfonem powinien zainstalować aplikację mObywatel...

Ministerstwo Cyfryzacji z końcem stycznia wypuściło aktualizację apki mObywatel. Jeśli masz telefon z systemem iOS, a na nim zainstalowaną naszą aplikację mObywatel – znajdziesz już tam swoje e-recepty.

Co prawda udział telefonów z ugryzionym jabłuszkiem na polskim rynku smartfonów wynosi nieco ponad 7 proc., ale dotychczas użytkownicy iPhonów mogli czuć się pokrzywdzonymi. Wydali spore pieniądze na smartfony, a nie mogą w pełni korzystać z aplikacji, którą mają do dyspozycji użytkownicy najtańszych fonów pracujących na systemie Android. Aplikacja u większości osób zaktualizuje się automatycznie. Gdyby tak się nie stało (lub jeśli chcesz mieć pewność, że aplikacja została zaktualizowana), wejdź do AppStore (odpowiednią ikonkę znajdziesz na pulpicie swojego telefonu) i w wyszukiwarce wpisz „mObywatel”.

Jeśli appka jest zaktualizowana, to obok ikony po prawej stronie zobaczysz przycisk „Otwórz”. Jeśli wymaga aktualizacji - w tym miejscu zobaczysz przycisk „Uaktualnij”. Jeśli tak właśnie jest w Twoim przypadku, kliknij i chwilę poczekaj na aktualizację. Po aktualizacji, tak jak zwykle, zaloguj się do aplikacji. E-recepty powinny już tam na Ciebie czekać. 

Teraz inny scenariusz. Korzystasz ze sprzętu z IOS, ale nie masz aplikacji mObywatel. Oto jak – krok po kroku – uzyskać dostęp do swoich e-recept:

Pierwszy krok: z AppStore ściągnij i zainstaluj mObywatela – aby go uruchomić potrzebujesz profilu zaufanego (PZ). To on gwarantuje pełne bezpieczeństwo Twoich danych. Najszybciej (od ręki i za darmo) założysz go na www.pz.gov.pl.

Drugi krok: aplikacja ściągnięta i zainstalowana – wybierz w niej kartę eRecepta.

Trzeci krok: będąc w aptece, wybierz którą e-receptę chcesz zrealizować. Pokaż farmaceucie ekran telefonu z wyświetlonym kodem QR. Jeśli nie chcesz pokazywać ekranu telefonu, podaj numer PESEL (swój lub osoby, na którą recepta jest wystawiona) oraz kod spod e-recepty. I gotowe.

E-recepta to niejedyny powód, dla którego każdy pacjent ze smartfonem powinien zainstalować aplikację. Można się nią legitymować wszędzie tam, gdzie nie ma obowiązku okazywania dowodu osobistego, w tym także w przychodniach lekarskich.

 

Czytaj więcej o aplikacji mObywatel.

 

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019