Start Aktualności Tysiące ludzi sfinansowało operację Filipka, MON także pomógł

Tysiące ludzi sfinansowało operację Filipka, MON także pomógł

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 18 grudnia 2019

Fot.: Facebook

Dzięki wszystkim darczyńcom Filip Garnowski żyje!

6-letni Filip Garnowski, wrócił (18 grudnia) do Polski z Boston’s Children Hospital w USA. Przeszedł tam poważną operację wady serca, na której sfinansowanie złożyło się 31606 osób. Chłopiec poleciał w październiku do USA rządowym samolotem i takim też wrócił.

„6-letni Filip, który poleciał wojskowym transportem medycznym na operację do Bostonu, właśnie wrócił do Polski. Witamy w domu Filipku!" – napisało w środę (18 listopada) na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej. MON zapewnił dziecku nie tylko transport. W udostępnionym przez resort samolocie sił powietrznych (chłopiec nie mógł podróżować na pokładzie samolotu rejsowego) przy pasażerze czuwali wojskowi lekarze.

Przypomnijmy, że Filipek (z Brinowa, w województwie mazowieckim) urodził się ze złożoną wadą serca (serce jednokomorowe, nieprawidłowy spływ żył płucnych, nadciśnienie płucne, brak przepływu krwi z lewego płuca do serca). Operację mogli przeprowadzić tylko specjaliści z Bostonu. Jego rodzice ogłosili zbiórkę na portalu pomocowym, bo opłacenie operacji leżało poza zasięgiem ich możliwości finansowych.

Matka Filipka tak pisała na tym portalu:

„Dostaliśmy kwalifikację na operację do Boston’s Children Hospital. Amerykańscy lekarze przeanalizowali wyniki mojego synka i dają nam szansę. Koszt operacji to prawie milion złotych, a cena może wzrosnąć! Ta myśl spędza mi sen z powiek, ale teraz, kiedy pojawiła się szansa na ratunek, wiem na pewno, że nie zrezygnuję z tej walki. O życie, oddech i bijące serduszko mojego synka. O to, by kiedyś bez strachu odprowadzić go do szkoły, by zacząć żyć normalnie. Błagam o pomoc! Każda złotówka zbliża nas do wyjazdu na operację ratującą życie. Czekamy na wyznaczenie terminu, ale wiem, że musimy być gotowi i uzbierać tę ogromną kwotę. Pieniądze, które są zupełnie poza naszym zasięgiem. To cena za życie mojego dziecka”.

31 606 osób w ciągu paru miesięcy wpłaciło na cel „Operacja serca w Boston’s Children Hospital” 2 162 246,79 zł. Pomógł, jak powyżej podaliśmy, MON. Dzięki wszystkim darczyńcom Filip Garnowski żyje!

 

 

 

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019