XV MP w RM

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe organizuje – w Krakowie, rzecz jasna - w dniach 20-23 września 2017 r. XVI Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym. To jedno z największych dorocznych wydarzeń w świecie ratownictwa medycznego, będące podsumowaniem odbywających się w ciągu całego roku eliminacji regionalnych.
Krakowskie Pogotowie Ratunkowe gościć będzie ok. 50 załóg, najlepszych z najlepszych z całej Polski. Przed startującymi organizatorzy zawodów zamierzają postawić dziesięć zadań do wykonania (w wielu punktach Krakowa). Niektóre z nich będą miały charakter ćwiczeń i z pewnością będzie to okazja do pokazania mieszkańcom w interesujący sposób trudnej i wymagającej pracy zespołów ratownictwa medycznego.
Jednym z elementów Mistrzostw będzie też nauka udzielania pierwszej pomocy oraz pokaz działania systemu dysponowania karetkami. Tego rodzaju prezentacje dla mieszkańców Krakowskie Pogotowie Ratunkowe planuje okazać podczas uroczystego ogłoszenia wyników i wręczenia pucharów na Rynku Głównym w Krakowie.

XV Mistrzostwa przeprowadzono w Supraślu i Białymstoku. Organizatorem Mistrzostw był SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Po zaciętej rywalizacji między 45 najlepszymi zespołami z całego kraju, tytuł mistrza Polski w ratownictwie medycznym zdobył zespół Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

Patronat honorowy na mistrzostwami sprawują: minister zdrowia, marszałek wojewółdztwa małopolskiego, wojewoda małopolski oraz prezydent Krakowa.

Więcej o XVI Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym.

 

Back to top
Back to top